Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
donbazil valter 2010donbazil valter
26.03.201034KB
klumea rau tuningklumea rau
12.03.200915.5KB
simi, imi pare rau dar poza recenta cu familia din filmulet nu am.
poza de mai jos este facuta prinSimi, imi pare rau dar poza recenta cu familia din filmulet nu am. Poza de mai jos este facuta prin martie. La sfarsitul saptamanii viitoare, o sa ajung la albine, si daca timpul imi va permite, pentru ca ploua aproape in fiecare zi, o sa fac poze. Numai bine ! :hi:
10.04.201063.6KB
sau adapator ,ambele contin protofil cand furajam albinele ?sau adapator ,ambele contin protofil
23.02.201055.3KB

 
inca pozele meleinca
14.10.200775.8KB
p683 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p683
28.01.201039.8KB
mierea este etichetata (marca si  vinduta direct  la  fara   la  un  pret  cuprins  intre  5-6,80 eMierea este etichetata (marca inregistrata) si vinduta direct la consumatori fara intermediari la un pret cuprins intre 5-6,80 E kg.Cantitatea vanduta intr-un an este de 50 t miere,diferenta de 20t o cumpara de la alti apicultori.
26.06.200946.1KB
pavilioane tuningpavilioane
28.03.20094.2KB

 
stupilor sunt layens pe 20 de rame. iar cei mai inalti sunt stupii de care vorbiti 12 rame pat receMajoritatea stupilor sunt Layens pe 20 de rame. Iar cei mai inalti sunt stupii de care vorbiti 12 rame pat rece si 8 rame 3/4(multietajat) in pat cald. Nu am incercat in magazin rama 1/2
28.08.200940.8KB
p4 poze lulachyp4
30.09.200839.2KB
alta o stupina micaalta
01.11.200841KB
zbor de curatire pe 09.01.2010 alin stoianZbor de curatire pe 09.01.2010
15.01.201067.6KB

 
m tuningm
28.02.200940.1KB
lalele orban stefanlalele
07.03.201029.9KB
1 martie 
o primavara pt toate sufletele. orban stefan1 MARTIE o primavara pt toate sufletele.
28.02.201027KB
productia este jurnal apicolProductia este incredibila
04.10.200972.6KB

 
un roi mai naravas poze lulachyun roi mai naravas
07.10.200756.9KB
p12 poze lulachyp12
13.07.200930.7KB
x suedia 2003x
30.10.200725.7KB
la  pranz a inceput sa fulguiasca iar pe la 16:30 uitati ce minune afara : jurnal apicolLa Pranz a inceput sa fulguiasca iar pe la 16:30 uitati ce minune afara :
01.02.201051.3KB

 
si asa este in regula la inceputul oglinda stupuluiSi asa este in regula la inceputul primaverii.
02.03.200840.5KB
azi la mine.corn. cara fetele polen la greu. vineeeeeeAzi la mine.Corn. Cara fetele polen la greu.
26.03.201094.7KB
e bn..se misca treaba incet. stupinae bn..se misca treaba incet.
11.06.200952.8KB
x suedia 2003x
28.10.200720.3KB

 
p5 cultura de faceliap5
02.07.200941.4KB
putin cam scumpe dar bune ar merita investitia 
voi ce ziceti se merita sa dai bani pe asemeneaputin cam scumpe dar bune ar merita investitia voi ce ziceti se merita sa dai bani pe asemenea scule?
09.01.200833.1KB
alta mica mea stupinaalta
28.06.200950.8KB
p7 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p7
28.01.201047.4KB

 
alta stupulalta
31.12.200830.9KB
ou de strut festivalul oualor - 2009Ou de strut incondeiat...
12.04.200967.6KB
chiar nu e vorba de bani am gata 200 de rame de 1/2 si 10 kg de faguri fac sa nu trebuiasca albineleChiar nu e vorba de bani am gata 200 de rame de 1/2 si 10 kg de faguri artificiali.O fac sa nu trebuiasca albinele sa construiasca atatea rame deodata(un cat intreg) plus ca mierea nu se vinde.
17.04.200825.4KB
am facut si o incercare de crestere de matci. o apreciez nereusita. din 22 larve au fost luate inAm facut si o incercare de crestere de matci. O apreciez nereusita. Din 22 larve transvazate au fost luate in crestere in starter doar 2. Trebuie sa fiu mai atent. O poza cu rama portbotci. Cand voi avea un insotitor voi fotografia tot ce fac pentru cresterea matcilor.
12.05.201047KB

 
hrisca plante (imagini)Hrisca
06.03.200861KB
se facea relocari interne... targul apicol - editia i - slobozia 2010Se facea relocari interne...
21.02.201065.7KB
sal all .sunt nou in apicultura si vreai sa stiu si eu care este diferenta dintre un stup dadant sisal all .sunt nou in apicultura si vreai sa stiu si eu care este diferenta dintre un stup dadant si unul me?va multumesc :D
26.12.200732.2KB
scandurile sa fie mai lungi decat cantarul cu30cm cumpar cantar apicolscandurile sa fie mai lungi decat cantarul cu30cm
01.06.200856.4KB

 
p19 poze lulachyp19
12.10.200837.4KB
azi am si vestitorii primaverii . jurnal apicolazi am fotografiat si vestitorii primaverii .
04.02.200935.5KB
a doua zi de colectare recoltarea veninului de la a la zA doua zi de colectare
07.11.200941.6KB
custom tuningCustom
12.03.200930.1KB
InapoiInainte