Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
p4 poze lulachyp4
19.07.200944.4KB
asa arata mataciunea kg la ha roinitaasa arata mataciunea moldoveneasca..300-400 kg la ha
08.05.200843.1KB
masa orban stefanmasa
30.12.200944.4KB
azi am dus si stupi mari la am plecat la 6 dimineata si la trecerea peste munte ne-a prins ploaia deAzi am dus si stupi mari la polenizare. Am plecat la 6 dimineata si la trecerea peste munte ne-a prins ploaia de m-am ingrijorat un pic. Albinele erau cam agitate ca le-am inchis si incarcat de Vineri seara. Le-am asezat acolo frumos si a venit managerul livezi sa le inspecteze si a fost placut impresionat de 16 rame cu albina dar ma penalizat cu $25 ca am venit cu o saptamana intarziere cu astia dar il frig eu. Am scos 5 rame cu puiet complect capacit si le-am dat la fiecare din stupi mai slabi si de asemenea si o rama cu ceva miere si am complectat la toti pana la 20 de rame. Asta e pus pe targuiala si si-a gasit si cu cine. Este un arab din Iordan si el a cerut famili pe 6 - 8 rame si la 5 a zis el ca doar 5 rame se socoteste ca pe restul nu era puiet si eu am zis ca ii pun inapoi in camion si acasa cu ei la care el sa cam strambat ca mai are nevoie de 50 de stupi. Asa ca i-am zis ca daca socoteala lui e de 7 rame la $125 atunci 5 rame iese $90 sau in camion cu ele.
21.02.201031.7KB

 
duster noua dacie dasterduster
07.03.20098.1KB
familie frumoasa pe 16 faguri radu andrei nastaseFamilie frumoasa pe 16 faguri
07.04.201064.8KB
asa mai merge (am prelucrat putin poza. initial avea un fond crem care a devemit subit megru)Asa mai merge (Am prelucrat putin poza. Initial avea un fond crem care a devemit subit megru)
16.10.200723.4KB
azi 1 ian . este ziua de nastere  a fiului meu cel mare : liviu - george caruia ii doresc Azi 1 ian . este ziua de nastere a fiului meu cel mare : LIviu - George caruia ii doresc "La multi ani " si fericire in viata !
01.01.201032.2KB

 
gasite de mine in iunie 2008 langa o padure de tei pline de albine florigasite de mine in iunie 2008 langa o padure de tei pline de albine
07.01.200968.7KB
stare  sunt tratate ,au miere  multa  ...pret      :hi: vand familii albini 15-20 cu lazi pestare buunaaaaaaaaa,albinele sunt tratate ,au miere multa ...pret suuuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hi:
03.07.200878.2KB
sa incepem cu semintele care prezinta interes la ora galben, 
 
semintele au o forma sferica cuSa incepem cu semintele care prezinta interes la ora actuala: OTETARUL GALBEN, Koelreuteria paniculata Semintele au o forma sferica cu diametrul aproximativ intre 4-6 mm. echivalente: 1 pound = 453.592 37 grame Inainte de semanare se face scarificarea prin tratament cu apa fierbinte urmata de stratificare rece si umeda 30-90 de zile.
26.11.200933.6KB
plantatia mea de zmeura in martie 2009 plante (imagini)plantatia mea de zmeura in martie 2009
23.01.201059.1KB

 
si ultima: ridicator stupsi ultima:
02.05.200713.9KB
- fc_vaslui poze lulachydemonstratia - fc_vaslui
21.04.200956.2KB
bai andrei  noi  vorbin  romaneste  :x  :x  :nono:  :nono: bancuribai andrei noi vorbin romaneste :x :x :nono: :nono:
03.03.200945.2KB
bee-lover
 eu zic ca si posturile au fost citite de multi si multi le-au gasit natural si biobee-lover Eu zic ca si posturile dumneavoastra au fost citite de multi si multi le-au gasit interesante.
16.03.200844.5KB

 
marius poti sa dai mai multe detalii despre ai dat spune unde gasesc.
la topitul cerii am fost maiMarius poti sa dai mai multe detalii despre cazan?.......Daca ai dat spune unde gasesc. La topitul cerii am fost mai harnic.....e deja foite.
11.11.200853.2KB
iata si un musafir orban stefaniata si un musafir
22.03.201052.4KB
imtrarea locatie noua.Imtrarea
30.05.200983.8KB
prigoriile fac ravagii in prisaca cand sunt prea multe. 
cum va protejati de ele?
am incercat cu oPrigoriile fac ravagii in prisaca cand sunt prea multe. Cum va protejati de ele? Am incercat cu o punga pe care am desenat 2 ochi! Pare sa mearga. ;)
16.05.200847.9KB

 
locatia foarte frumoasa situata la 12 km. de rupea jurnal apicolLocatia Foarte frumoasa situata la 12 km. de Rupea
23.11.200933KB
nici un stimulent nu e mai bun decat polenul  proaspat. turta proteicaNici un stimulent nu e mai bun decat polenul proaspat.
30.03.200855.5KB
nu se vad bine pozele. o sa fac altele in primavara rase de albinenu se vad bine pozele. o sa fac altele in primavara
08.02.201031.6KB
a trecut campina 2010! lume multa, organizare buna cu foarte amabili, ninsoare viscolita, voie bunaA trecut Campina 2010! Lume multa, organizare buna cu organizatori foarte amabili, ninsoare viscolita, voie buna la masa stuparilor, un targ al mierii reusit. Mascota:
08.02.201039.2KB

 
frumoase cutii , se vede ca sunt facute la ramnic !  rimniceni m-au ajutat sa evoluez calitativ inFrumoase cutii , se vede ca sunt facute la Ramnic ! :hi: intradevar Rimniceni m-au ajutat sa evoluez calitativ in apicultura ,m-au scos din zona rudimentara a apiculturii pe care o practicam de 20 ani.Am o stima deosebita pt. Dan Puisoru si pentru Dragos si Florin Gavrila ,pe care ii salut cu respect si drag desi in ultimul timp nu prea am mai avut timp sa ne intilnim :hi:
25.10.200956.8KB
poza vand stupi noipoza
06.05.200943KB
eu am curatat superioare si nu numai in toamna. macar o data pe an iau fiecare rama la mana caEu am curatat letisoarele superioare si nu numai in toamna. Macar o data pe an iau fiecare rama la mana ca atunci cand aveam cateva lazi. Nu e nici o problema daca ai punti de ceara intre rame, decat ca trebuie sa fii atent cand, dupa ce ai umblat in lazi, pui ramele la loc. Poti prinde intre 2 punti de ceara albine, ce daca nu se pot elibera, sau matca, si atunci ar fi belea. Inainte de a pune fagurele artificial in rama, intinde bine sarma. Miere dulce si vanat in catare!
22.01.200869KB
in aceste lazi nu am avut nici o scos trei modele. tot timpul le plec de la un model, dupa un an leIn aceste lazi nu am avut nici o pierdere. Am scos trei modele. Tot timpul le perfectionez. plec de la un model, dupa un an le adaptez.
17.12.200753.1KB

 
am luat jos si primii mei 4 stupiam luat jos si caturile...
02.10.200847.8KB
azi am efectuat Azi am efectuat experimentul "Gica Romanescu 1" am invertit 5 kg. zahar Margaritar cu un litru de apa si 10 grame sare de lamaie . Apoi dupa ce amestecul s-a racit am adaugai cam 120 ml. protofil reteta proprie si am turnat in tavite . Am obtinut un produs foarte bun foarte apropiat de mierea de albine si supertransparent. In poza e putin mai inchis la culoarea din cauza protofilului.
17.03.201042.6KB
indagra13 indagraIndagra13
18.10.200933.8KB
p28 targul 2010p28
09.02.201039.6KB

 
tocmai la timp a inflorit loquat in curte si in cartier sa fie ceva polen mereu. radu andrei nastaseTocmai la timp a inflorit loquat in curte si in cartier sa fie ceva polen mereu.
15.11.200976.6KB
ce vinde un stupar intr-o piata din de pe valea rinului ,nu oltului ,ma conformez la ce a zis d-lCe vinde un stupar intr-o piata din Germaniaa,(este de pe valea Rinului ,nu oltului ,ma conformez la ce a zis d-l püpe,
30.12.200767.9KB
alta cu stupy stupina meaalta cu stupy
23.05.200852.6KB
cateodata, chiar pe vreme rece, soarele incalzeste stupul si albinele sunt inselate de asta...dincateodata, chiar pe vreme rece, soarele incalzeste stupul si albinele sunt inselate de asta...din pacate cum ies afara imediat cad si mor...eu am un stup care evita asta....daca imi intra poza, va arat
28.01.201040.7KB

 
p34 poze lulachyp34
23.02.200932.8KB
alta remorcutealta
10.05.200844.6KB
cad frunze ruginii toamnaCad frunze ruginii
13.10.200770.5KB
mostrele intra in folosinta orban stefanmostrele intra in folosinta
05.06.201044KB
InapoiInainte