Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
x orban stefanx
30.03.201048KB
si stupina coroiesti de jos material sters de romikle  munca 368 zilesi
09.02.201054.5KB
o floare beeeso floare meliferă
06.12.200966.4KB
compozitie polenului de albine : polenul cuprinde toti esentiali, lipide, glucide, vitamine,Compozitie polenului de albine : Polenul cuprinde toti aminoacizii esentiali, lipide, glucide, vitamine, minerale, enzime, etc.; polenul proaspăt recoltat contine foarte mult Qi, putând fi considerat astfel un adevărat aliment viu (în realitate asa si este) Proprietatile polenului : Polenul este afrodiziac, anabolizant biologic, antibacterian, antidepresiv, antiinflamator, antiparazitar, antipiretic, antitoxic, biostimulator, dietetic, antianemic, diminueaza hemoragiile, scade colesterolul, euforizant, ameliorează functiile cerebrale, gastrice, ale intestinului gros, functiile hepatice, sexuale, ale tiroidei, intervine în procesul cresterii, în procesul nasterii, ameliorează structura pielii, întinereste mintea, creierul si viata emotională. Întăreste capilarele sanguine ,inima, sistemul imunitar. Este un tonic general. Indicatii: Distrofii, anorexie, rinită alergică, boli hepatice, ulcer gastro-duodenal, tulburări de dinamică sexuală, prostatite, hiperlipidemie, anemie, angină pectorală, insuficientă cardiacă, tulburări de circulatie periferică, flebite, ulcer varicos, varice, schizofrenie, oligofrenie, în medicina sportivă ca stimulator al efortului fizic, adjuvant în neoplazii. Contra-indicatii: * Alergii de tip respirator la polen de albine (atentie, nu la cel anemofil); * Polenul care poate pătrunde în arborele respirator în timpul inhalatiilor cu miere si/sau propolis * Alergii de tip alimentar * Atunci când polenul se administrează normal, per oral si determină simptome de tip alergie digestiva (crampe abdominale, diaree etc.) albina polenPolen de albine borcane enlarged sertarPolen sertar enlarged * Diabet zaharat * Polenul poate contine pâna la 30-32 % glucide si nu se recomandă deci în cantitate mare la diabetici; în cantitate mică poate avea însă rezultate foarte bune, având în vedere că polenul contine toti amino-acizii esentiali necesari sintezei insulinei * Ulcer gastro-duodenal, gastrita * Cand polenul este administrat crud (brut), inainte de mese, în cantitate relativ crescută, datorate exinei care poate avea o structura aspră, "tepoasă". Mod de administrare: * 20-30 g/zi la adult, 5-10 g/zi la copil; la sugari se recomanda păstura . Este bine să se administreze combinat cu mierea si adăugat în suficient de multe lichide. * în tablete ("Revipol"), granule amestecate cu lecitină ("Polenolecitină") etc. * în amestecuri cu miere, lăptisor de matcă, plante medicinale etc. Polenul apartine lojei lemn (origine vegetală, influente predominante pe functionarea ficatului, muschilor, legat de miscare, regenerare, crestere etc.). Păstura este polen transformat prin fermentare de către albine cu ajutorul unor bacterii specifice; fermentarea permite spargerea exinei si eliberarea substantelor nutritive din interior.
28.03.200928.4KB

 
cel mai mic orban stefancel mai mic
30.05.201028.3KB
cumpar ceara de 12-14 ron/kg. cumperi,te vad cam suparat ceara de albineCumpar ceara de albine.Ofer 12-14 ron/kg. Tel.0722336355. Multumesc mai cumperi,te vad cam suparat
29.03.20093KB
alta mai de aproape. stupina mea dinAlta mai de aproape.
07.02.200948.9KB
cred ca de data asta va merge evodiacred ca de data asta va merge
22.03.201055.5KB

 
caci dunarea e mama noastra care ne aduna si ne uneste. targul apicol - editia i - slobozia 2010Caci DUNAREA e mama noastra care ne aduna si ne UNESTE.
19.02.201030KB
paulownia, paulownia 
 
 
semintele nu necesita are o crestere seamana sub un geam de sticla. arePAULOWNIA, Paulownia tomentosa Semintele nu necesita pretratament. Are o crestere fantastica. Se seamana sub un geam de sticla. Are nevoie de lumina pentru a germina.
26.11.200945.3KB
p7 poze lulachyp7
22.02.200943.1KB
e zapada mare :) stupii  meie zapada mare :)
07.01.201030.7KB

 
va doresc tuturor un craciun fericit, plin de bucuri, fericire pe fata si in suflet. sa nu uitam saVa doresc tuturor un Craciun Fericit, plin de bucuri, fericire pe fata si in suflet. Sa nu uitam sa fim OAMENI inainte de APICULTORI. Sa lasam deoparte mania, fatarnicia si sa fim mai aproape unii de altii. Fiecare dintre noi, imreuna, ne putem face viata mai frumoasa.
23.12.20093.7KB
3 poze ,dar...3
17.10.200755.2KB
d-le pozele sunt capturi de pe un film sarbesc pe care il puteti viziona in sectiunea si transportaD-le PricopArthur, pozele sunt capturi de pe un film sarbesc pe care il puteti viziona in sectiunea "poze-video". Manipuleaza si transporta cate 5 stupi cu familiile ajutatoare odata. Acestia sunt presati pe postamentul din lemn cu ajutorul a 4 tije metalice prinse la randul lor de un profil metalic cu piulite, pe capace.
05.11.200733.6KB
p5 poze lulachyp5
19.04.200839.5KB

 
p19 poze lulachyp19
15.07.200973.2KB
schite stup vertical 12 r + cat 1/2...podisorul...
07.08.200816.3KB
sau asta! vind platforma apicolasau asta!
10.05.200979KB
e chiar extrem de emil borgovan nascut in lesu b-n in 1956E chiar extrem de profitabil.
28.10.200916.9KB

 
salut stefane  :hi:  :hi: 
ce că, la fel ca peste tot, salcâmul stă pe loc, doar timpulSalut Stefane :hi: :hi: Ce faci? Merge salcamul? Cred că, la fel ca peste tot, salcâmul stă pe loc, doar timpul merge înainte :rotfl: :hi: :rotfl: tare domnule Romikele! Ps: Ce spituit este domnul patron =) ,am vorbit cu aia din Mures, au zis ca numa saptamana asta vin la pozat. Altii culeg de la salcam noi de la rapita :rotfl: poza facuta ieri pe la 8 seara
24.05.201056KB
bee-lover ai putere sa te uiti in ochi mei  eu zic ca si posturile au fost citite de multi si multibee-lover ai putere sa te uiti in ochi mei Eu zic ca si posturile dumneavoastra au fost citite de multi si multi le-au gasit interesante Stii ce-mi pare rau? ca am renuntat la postul de MODERATOR pe care mi l-ai dat sa te ajut.De maximus iti mai aduci aminte?El stie tot ce spun eu ca e adevARAT
31.05.200992.2KB
lateralele dupa trecerea prin freza, incep sa semene. ramelateralele dupa trecerea prin freza, incep sa semene.
20.03.200843KB
ba da plante (imagini)ba da
07.04.200868.1KB

 
a evodiaa
26.01.201068.9KB
totul ok orban stefantotul ok
30.01.201048.4KB
in prima a fost conceputa in sah la dublu a a dus la asezare in linie (lenea & lipsa de timp)In prima faza,stupia a fost conceputa in SAH ,inmultirea la dublu a efectivului a dus la asezare in linie (lenea & lipsa de timp) distanta intre randuri e de 1,5 m,,cam mica :rolleyes: , nu am observat aglomerari din cauza mea,in timpul lucrarilor. Anul acesta vor fi in case noi(care merita)si pe locatie noua,iar vatra existenta se va reduce la jumate (tot in sah) si pe aceasta remorca (din foto) va gazdui 100 si ceva de fam in stupi orizontali pat cald 20R simplificat'. valy
01.01.201037.3KB
alta astazi am gasit botci.alta
03.04.200855.5KB

 
la dans orban stefanla dans
07.02.201032.8KB
anul asta a fost multumitor stupii  meianul asta a fost multumitor
27.05.200944KB
undeva pe la msj-ul 1310 incepe discutia despre pe :nod: miereaUndeva pe la msj-ul 1310 incepe discutia despre profitabilitate pe Proapicultura! :nod:
11.10.200853KB
stefan este piesa de baza . :limba: jurnal apicolStefan este piesa de baza . :limba:
15.05.200946.1KB

 
roiul de ieri prins de subaltern in colaborare cu mama soacra orban stefanroiul de ieri prins de subaltern in colaborare cu mama soacra
23.05.201076.6KB
si ,care cred că are gând de roit iară ? oare de ce ?si celălalt ,care cred că are gând de roit iară ?
26.05.200938KB
iata faltul de imbinare stupi noii la 60 leiiata faltul de imbinare
23.05.201033.2KB
vind platforma monoax,de utila de 3000x1450 mm. 
pret 4500 lei aceste remorci se vind la licitatieVind platforma monoax,de 750kg,avind dimensiunea utila de 3000x1450 mm. Pret 4500 lei
31.05.200969.6KB

 
atentiune ! atentiune !  mare concurs organizat pentru ionita cristian :
  ce am in aceasta pozaATENTIUNE ! ATENTIUNE ! mare concurs organizat pentru Ionita Cristian : Ce am fotografiat in aceasta poza ????
02.11.200927.4KB
si pe verso jurnal apicolsi pe verso
08.04.200975.6KB
p15 poze lulachyp15
01.03.200944.2KB
ca sa fie clar noi cei din ramnicul sarat suntem membri aca si niciodata nu am avut bani de la acaCa sa fie clar noi cei din Ramnicul sarat suntem membri ACA si niciodata nu am avut bani de la ACA pentru deplasari sau mese. Pe mine personal nu ma intereseAZA NICI UN CIOLAN mai ales ca nu mai exista asa ceva. Si ca o parenteza dupa datele de la fisc eu am platit un impozit pe profit cu mult mai mare decat SRL-ul din Buzau.
01.01.200935.4KB
InapoiInainte