Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
11 ianuarie personala poze lulachy11 ianuarie 2009 Stupina personala
11.01.200975.4KB
ce fel de botci sunt astea? cresterea forma ce-a mai favorabilaCe fel de botci sunt astea?
14.09.200987KB
x foto - cristi xx
18.10.200741.5KB
masina de gaurit dragan dorinmasina de gaurit
19.02.201040.4KB

 
alte poze cu pavilionul vaalte poze cu pavilionul
11.04.201030.7KB
tot fund lazi de stupiTot fund
28.09.200923.5KB
albinute iesite la zborul de curatire mica mea stupinaalbinute iesite la zborul de curatire
29.11.200932.6KB
am uitat sa pun ceva poze cu din toamna  =d stupina meaam uitat sa pun ceva poze cu achizitiile din toamna =D
26.01.200947.3KB

 
am mers pe inmultire 100% astfel: 2 rame de puiet ,cat mai mult capacit si 2 de mai scutur o ramaAm mers pe inmultire 100% astfel: 2 rame de puiet ,cat mai mult capacit si 2 de mancare.Apoi mai scutur o rama pusa la crescut(acolo e numai albina tanara care nu mai pleaca).Imediat le pun in colivie o matca pe care o cumpar de la statiunile de crestere.Sunt foarte bune si daca fac un calcul ma costa mai mult sa le fac eu.Nu pierd nicio matca.Anul asta din 30 am in iarna tot 30 .Asta o fac inainte de salcam pentru ca la floarea soarelui sa aiba 5-6 rame cu puiet.(E foarte important pentru cei care vor roiuri multe sa mearga la rapita ).Acum ca nu vreau sa-i mai inmultesc asa mult imi voi face eu matci din cele mai bune familii , iar roiurile le fac din 4 rame de puiet pt ca nu le mai fac inainte de salcam.Bafta!!!!
04.12.200761.9KB
asa cv tuningasa cv
26.03.200933.8KB
m haz de  necazm
01.03.200921.6KB
pai...... era pace inceput februariePai...... era pace .........la inceput
02.02.201046.5KB

 
x suedia 2003x
28.10.200736.9KB
muguri de liliac orban stefanmuguri de liliac
04.03.201058.9KB
asa arata evodia plantata in octombrie evodiaAsa arata evodia plantata in octombrie
04.03.201038.7KB
uite aici fructele coapte: excursii , drumetiiUIte aici fructele coapte:
16.12.200966.7KB

 
va rog scrieti aici si care stiti si care nu prea stiti cum pregatiti voi stupii pentru tuturor 23Va rog scrieti aici si care stiti si care nu prea stiti cum pregatiti voi stupii pentru toamna-iarna!!! Parerea tuturor conteaza!!!! Este 23 August,eu in stupina mea am dat caturile jos,m-am asigurat de matci,puiet,miere,si acum rand pe rand scot cate o rama si o pun la lins dupa diafragma!!!Orice rama in plus,pe care nu sunt albine,peste iarna este o posibila infectie in stup!!! Voi cum face-ti?Astept pareri!!!!!!! =D
23.08.200920.8KB
acest sirop  pe  care  il  dati  pana  in  floare  ce  reteta  are :razz:  as  vre  sa  le  dau  deacest sirop pe care il dati pana in floare ce reteta are :razz: as vre sa le dau de treaba mrs
04.02.200957.4KB
adora valurile oceanului. andreirnAdora valurile oceanului.
23.01.200956.2KB
p26 prigoriip26
14.08.200950.1KB

 
salut !!! nu am vazut asa tip de are creva si ne zice i sa cumpar stupi, adica cu fund antivarora 10salut !!! nu am vazut asa tip de stup... poate are creva si ne zice i noua... Doresc sa cumpar stupi, adica cu fund antivarora 10 rame + doua magazii + completat cu rame cam la ce pret as putea gasi ? :) :) :)
12.03.2009102.9KB
x 2010x
26.03.201042.3KB
pentru familiile de albine care au ramas fara rezerve de miere sau cele care in timpul iernii au dePentru familiile de albine care au ramas fara rezerve de miere sau cele care in timpul iernii au de suferit dintr un anumit motiv nu ezitati si interveniti acum cat timpul tine cu noi asa arata vinerea trecuta unul din stupii mei
23.02.201049.5KB
si .... inca

avem si adapator pozele melesi .... inca avem si adapator
14.10.200772.8KB

 
am instalat cantarul de control , jurnal apicolam instalat cantarul de control ,
27.01.200941.3KB
bine sa marcat :hi: orban stefanbine sa marcat :hi:
05.01.201037.1KB
pavilioane tuningpavilioane
28.03.200940.3KB
alta stupul layens cu 12 rame si multe magazii...Alta
28.08.200946.8KB

 
detaliu din interior. se merita un pavilion fix pentruDetaliu din interior.
29.03.200931.3KB
palazzio foto andreiPalazzio
28.08.200952.4KB
dan rascanu album de familieDan Rascanu
04.12.200943.9KB
am facut ieri cateva poze, nu sunt prea reusite, la noi ploua palnia : pavilion vs stupi pe josAm facut ieri cateva poze, nu sunt prea reusite, la noi ploua mereu. Iata palnia :
13.03.200838.5KB

 
p14 poze lulachyp14
13.07.200973.3KB
m tuningm
28.02.200936.4KB
diafragma orban stefandiafragma
23.01.201030.5KB
lazi 01 poze tirg alba iulia 2008lazi 01
01.04.200830.3KB

 
eu folosesc rama de1/2 ca si sus este miere iar jos trantori care ii tai la stupul si produc sieu folosesc rama de1/2 ca si claditoare, sus este miere iar jos trantori care ii tai la capacire.Deparazitez stupul si produc si ceara si un lucru mai inportant nu imi strica celelalte rame puse la cladit. Va prezint o claditoare unde sus este miere de munte iar jos puiet de trint. ce urmeaza a fi capacit. In poza este tata ,carev ma ajuta la stupi.
15.11.200761.2KB
dupa ce lam testat in noroi 4x4 ce zicetidupa ce lam testat in noroi
01.12.200758KB
p68 poze lulachyp68
12.10.200868.4KB
albina multa extragere unei familiAlbina multa
24.03.200979KB
InapoiInainte