Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
omul a muncit acum are banul si l-a investit in stuparie  ! bravo lui !
  numai hala este cat o micaOmul a muncit acum are banul si l-a investit in stuparie ! bravo lui ! Numai hala este cat o mica sala de sport , cati apicultori s-ar risca .
10.11.200934.9KB
iubesc albinele stupina din jud.iubesc albinele
12.07.200962.5KB
f5 lectia de apiculturaf5
21.04.200984KB
si alte piese necesare. pieseSi alte piese necesare.
12.05.200964.8KB

 
d-le pricop
da este o varianta si asta si este destul de eficienta in aceste seara rame de tei sauD-le Pricop Da este o varianta si asta si este destul de eficienta in aceste conditii. Buna Seara
15.01.200815.5KB
evodia, evodia daniellii, euodia tetradium, bee bee tree

 
semintele au o forma ovoidala cuEVODIA, Evodia daniellii, Euodia hupehensis, Tetradium, Bee Bee tree Semintele au o forma ovoidala cu varfurile ascutite avand longimea aproximativ 2.5-3 mm si diametrul la mijloc 1.5-2 mm. Nu necesita pre tratament.
26.11.200913.3KB
daca va ma puteti gasi la telefon din alba , le vand fiindca am lichidat stupina ( nu mai am timp sadaca va intereseaza ma puteti gasi la telefon 0749847650 sunt din alba , le vand fiindca am lichidat stupina ( nu mai am timp sa ma ocup de stupi) daca sunteti interesati va astept cu placere
28.01.200851.9KB
sage locatie noua.Sage
30.05.200976.6KB

 
x orban stefanx
11.02.201052.5KB
si inca una: in taraSi inca una:
03.12.200861.1KB
ma facu muica oltean .... :hi: 

   respect ! jurnal apicolMa facu muica oltean .... :hi: RESPECT !
01.11.200950.2KB
x foto - cristi xx
02.02.200837.3KB

 
3 subventii3
09.07.200832.3KB
a doua zi au inceput bine, in forta rapita 2009a doua zi au inceput bine, in forta
20.04.200929KB
alta de miere pentru o ramaAlta
05.06.200829.6KB
alta stupina meaalta
16.05.200888.2KB

 
x foto - cristi xx
30.03.200862.3KB
plasa :10 lei metrul poze executie stupi verticali 12 rameplasa galvanizata :10 lei metrul
14.02.201047.3KB
cabana pentru pastoral: stupi din stuf.Cabana pentru pastoral:
08.02.200933.1KB
p6 poze lulachyp6
22.10.200847.2KB

 
Şi pentru că am scos pentru prima dată albinele moarte, cam aşa arătaŞi pentru că am scos pentru prima dată albinele moarte, cam aşa arăta situaţia după aprox. 3 luni de cānd nu am intervenit,
10.01.201040KB
la fel si asta firma apicoleLa fel si asta
18.02.201065.7KB
p12 poze lulachyp12
15.07.200948.4KB
si un nucleu danez cu gratie pt a matcii. suedia 2003si un nucleu danez cu gratie pt imperecherea artificiala a matcii.
02.11.200719.8KB

 
mai puneti poze... cu paulownia de 2-3-4 sa stiu daca am buruieni, sau alte flori :) 

ca eu amMai puneti poze... cu paulownia de 2-3-4 saptamani macar sa stiu daca am buruieni, sau alte flori :) ca eu am plantat doar evodia si paulownia si am vreo 5 tipuri de plante iesite... Asa arata evodia.
06.03.201078.5KB
p13 indagra, editia xii ap13
10.11.200734.8KB
sus pe scara orban stefansus pe scara
23.05.201068.4KB
deocamdata plante (imagini)deocamdata necunoscuta
11.12.200975.3KB

 
in In "Romania Apicola" nr 2/2010 e un articol interesant despre Paulownia. Se dau unele date interesante, unele bazate pe cercetari de la Institutul de Cercetari si Ameliorari Silvice Stefanesti, pe arborii existenti la noi. Se vorbeste de o crestere aproximativa de 40 m cubi/ha si an, fata de o medie de 4,5 m cubi/ha si an la speciile lemnoase obisnuite de la noi!! Se spune de o crestere in inaltime si de 3 m/an in primii ani iar dup 18-20 de ani ajunge la 16-17 m inalt si o anvergura a coroanei de 30m iar diametrul trunchiului de peste 50 cm. In ultimii ani acest copac s-a mai plantat la noi. Se zice ca intre Otopeni si Voluntari este aproape un hectar de Paulownia. Si in fata fostului Sofitel e un aliniament de astfel de copaci. Si in Herastrau sunt exemplare izolate. Paulownia inflorita
26.02.201051KB
asa arata o rama cu puiet la mine in data de 07 04!
 celule care sunt capacite si sunt bombate suntasa arata o rama cu puiet la mine in data de 07 04! celule care sunt capacite si sunt bombate sunt de puiet de trintor iar celelalte care sunt capacite normal sunt de albinutze lucratoare! sper sa nu fi gresit! nu de alta dar si eu sunt incepator ! :rolleyes:
08.04.201059.1KB
poze spion anul trecut noua dacie dasterpoze spion anul trecut
07.03.200938.5KB
p20 poze lulachyp20
19.07.200939.1KB

 
p8 poze lulachyp8
01.03.200974.1KB
albinele erau cam agitate, s-au repezit la mine cānd am ramele, apoi le-am lăsat pentru fotoalbinele erau cam agitate, s-au repezit la mine cānd am mişcat ramele, apoi le-am lăsat pentru altădată,
21.02.201051.1KB
papadie si un fel de musetel salbatec jurnal apicolPapadie si un fel de musetel salbatec
09.09.200984.1KB
la discutii cu directorul firmei jurnal apicolla discutii cu directorul firmei
24.02.200927.7KB

 
aici cum zboara albinele acu am cu ce face poze ca am luat un aparat sa am cu ce face poze bunaaici cum zboara albinele acu am cu ce face poze ca am luat un aparat sa am cu ce face poze
01.05.201055.6KB
si alta floare tomnaticaSi alta
16.01.201087.5KB
aproape curat :d orban stefanaproape curat :D
13.01.201031.8KB
dacia tuning tuningDacia Tuning
21.03.200932.3KB
InapoiInainte