Pentru a stimula usor primavara ( si pe frig), hranitorul trebuie sa faca parte din cuib , am mai luat o lectie azi !
20.03.2009
47.1KB
Ma bag si eu in seama :zzz:
07.04.2010
40.5KB
In poza de sus de la lada nr.9, se poate vedea, ca este desfacut urdinisul acela mic. Pe acolo se plimba trantorii, si pot sa circule si albinele. Eu pe acolo reglez activitatea stupului.
Daca puneti imaginea pe desktop, o sa puteti vedea mai bine. Trebuie intai sa dati klik pe imagine, sa se mareasca intai.
Dati clik drapta, va apare optiunea use "image on desktop", dati clik pe optiune, si gata.
12.10.2007
73KB
si totusi ce frumos este soarele in zi de 13 februarie
13.02.2009
24.4KB
catalpa de la sf spiridon
02.05.2010
97.5KB
Sertaras detasabil
11.10.2009
48.1KB
alta
08.01.2008
49.1KB
joi in sud vestul tari a fost 13 g.c si am fost pana la stupinasi au facut zborul de curatire =) va pun si o poza
21.02.2010
34KB
o proba cum merg rolele
03.02.2010
33.5KB
.
18.07.2009
49.2KB
Alta poza
04.01.2010
25.2KB
Corpurile sunt incheiate in dublu falt, iar imbinarea intre corpuri se face cu cepuri:
07.03.2009
31.5KB
40
25.08.2009
1.4KB
sa va arat din alta pozitie
se poare pune si aspirator la el pinza oscileaza in sus si in jos turatie 5000 putere de1.2 kw
06.12.2007
46.7KB
ramele gata de a fi folosite
26.11.2007
25.9KB
Si eu am fante protejate cu plasa de sarma.
14.10.2007
29.8KB
..poate acum iese si cel cu temperaturile...de la 1 dec la 30 martie nu prea au avut peste 0 grade afara iar in interior este pe la 5 grade cu plus
20.10.2007
72.3KB
Si florile din casa mea:
IRISA, nepotica si ILEANA, bunica.
01.03.2010
44KB
Iti trimit eu un baiat de-al meu sa te ajute o zi.La plecare TE ROG SA II DAI CELE 200 DE RAME PROMISE DE TINE ANUL TRECUT, el o sa iti dea si contravaloarea lor.
Plateste cu miere.
Eu unde ma incadrez cu cele 70 de familii ale mele ?
"prea putin destepti" .........varsta inaintata sa justifice scaparile verbale ??
Apropo, fac in perioada asta actiuni de indepartarea a animalelor salbatice din culturile agricole, ce zici, se gasesc vanatori suficienti de destepti sa inteleaga oportunitatea si sa vina la mine sa pot sa ii folosesc la goana ????
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Te incadrezi printre cei care tin bauturile scumpe si fine in SEMINEU :limba:
15.06.2010
36KB
pt salcim inca lucrez dar va arat
07.02.2008
29.9KB
Si cateva imagini cu corpuri 3/4 lucrate de mine
16.10.2009
46.3KB
Si ce a mai ramas din cais.
Totusi vom manca si caise.
29.03.2008
63KB
intoarcerea acasa printre nameti marti, dupa o noapte de blocaj in bucuresti.
09.02.2010
18.7KB
fundul detasabil urmeaza sa pun plasa sau tabla perforata
26.03.2010
47.6KB
Nu vreau sa fac reclama decaT sa prezint un produs aparut la noi pe piata si de buna calitate si un pret bunisor. Este facut de firma germana SUDZUCKER care detine si fabrici in Romania.Se prezinta in blocuri de 15 kg. din care noi taiem cat avem nevoie.
03.01.2009
32.3KB
albina este carpatina veritabila
Matca e introdusa recent
23.07.2008
63.5KB
Vand presa pentru faguri artificiali dadant.Dimensiunile 42cm are 76celule deci 5,5mm/celula.Iar vertical are 27cm si 56rinduri.Vertical rindurile vin intrepatrunse.Este din aluminiu partea de stanta iar restul din inox.Este noua.Pretul este de 1200lei..Sunt din Timisoara si pentru detalii si comenzi ma puteti contacta la tel.0722783600;0356418662;mesaj privat sau e-mail.
25.06.2010
35.2KB
Rama 5
10.09.2009
63.5KB
Am cumparat ca "MAGNOLIE" dar nu-i cad frunzele . CE ESTE ??
06.11.2009
21.5KB
:hi:
30.03.2010
40.7KB
stupul
23.03.2009
46.8KB
Anul acesta la merlot productia a fost record dar si calitatea este fantastica ! Va iesi un vin despre care se va vorbi mult . :nebun:
18.10.2009
27.9KB
Ridicat de la posta materialul necesar cresterii matcilor:
-25 buc. (in loc de 24) suporti de bloc;
-25 buc. (in loc de 24) portacupule;
-29 buc. (in loc de 24) cupule;
-25 buc. (in loc de 24) custi protectie ptr. botci;
-1 picking;
-1 lanteta transvazat inox.
Materiale de calitate superioara NICOT.
Isi are rost reclama. Sanatate si numai bine.
10.06.2010
20.6KB
La cei din lemn se preteaza,eu ma refeream la polistiren extrudat,
valy
21.12.2009
41KB
eu la facultate, anul 1
23.06.2009
28.9KB
alta
14.06.2008
43.2KB
fila 5
15.02.2009
14.8KB
Cerb
13.01.2009
51.2KB
la salcam
23.05.2008
37.6KB
Am primit azi de la Orastie 2 faguri din plastic. Sunt grosi cam cat cei artificiali pe care ii folosim noi. Nu am sublerul acum sa ii masor.
Va arat cateva poze cu ei.
Astept parerea voastra.