Folosit cu succes in 2009.Diferenta - are 4 baterii in loc de manivela
26.03.2010
19KB
p3
02.12.2009
55KB
Daca voi va contraziceti pe rame pline hai sa va prezint si niste rame fotografiate la mine ieri ... la stupii de la tei am primit vizita lui Mos Martin care s-a infruptat cu placere dintr-un cat . A tarat stupul la vreo 7 metri a dat catul jos , s-a tolanit in iarba si a mancat doar ramele cu miere din cat , asa cum stiam nu mananca puiet ... doar miere .
Ce frumos a mancat ... si s-a tolanit in fan de peste jumatate de metru :
03.07.2009
63.6KB
ce harnicute sunt asteapta ramele :D
20.04.2009
44.7KB
faine caturi ..... ati fost pe langa o sola mare "de firma"? sau de pe terenuri particulare?
va intreb ptr ca cel putin la mine a fost cam slaba recolta la floare ..... spor foarte putin pe zi (cel putin pana acum) si necapcaita de cca 10 zile
sa bag si eu o poza
14.07.2008
55.5KB
Vind platforma monoax,de 1500kg,cu sistem de frinare,avind dimensiunea utila de 4000x1860 mm.din totalul de Lxlxh= 5560x2320x650 mm.Aceasta poate fi multifunctionala.Daca o plachez cu tego,pe ea se pot transporta diferite alte marfuri..Ing.Mircea Iftimie/Botosani; 0745.363743,0727.373896.
Pretul corect ar fi 6500-7000 lei
26.04.2009
78.5KB
m
15.02.2009
30.7KB
şters pentru offtopic
13.05.2010
38.9KB
x
24.01.2009
28.5KB
:razz:
22.03.2010
7.4KB
Stupina clasica : camion si pavilion
25.05.2010
32.8KB
Va pot oferi pana la 100 de colectoare tip salaj de urdinis la 30 lei usor negociabil tel 0767173161 :cool:
16.03.2010
54.8KB
orice produs care nu miroase a zahar sau miere nu produce furtisag .
Am reusit , azi , sa pozez o albina pe alun
07.02.2009
29.4KB
Vand refractometru RHB-90ATC nou, nefolosit + 5 pipete prelevare probe BONUS.
Masoara cantitatea de zahar si apa din miere.
Pret=180 lei (transport inclus in pret).
Tel. 0723169603
23.08.2008
79.1KB
exista doua reguli de baza -deschiderea urdinisului este de 0,5 cm pentru fiecare interval de albina -aerisirea trebuie sa se faca in partea opusa a urdinisului si sa fie de cel putin 3 ori mai mare decat urdinisul spor la treaba :hi:
07.03.2010
31.9KB
Uneori un roi poate face ceea ce un stup mare nu este capabil.
Dau aici pozele la un fagur reparat de un roi, dupa ce un stup mare l-a ros aparent iremediabil. Imi pare rau ca nu am pozat cum arata inainte. Era ros pe traseul sarmelor peste un centimetru. Cu greu am stabilizat petecele cu punti rasucite din ceara. Albinele au facut din ele un fagur aproape normal. Se mai vad neregilaritatile, de ex marginea din stanga-jos a fagurelui este oblica fata de latul de jos al ramei, cum am reusit sa in fixez. De asemenea petecul din mijlocul fagurelui a alunecat pana s-a sprijinit de latul de jos.
21.06.2009
43.2KB
Primavara dupa plecarea in vegetatie (ochi dormind)
11.04.2010
53.9KB
vand camioneta vw transporter motor 1.9 TD, an fabricatie 88,prelata ,cablu vamal, motor de vw vento din 94
pret 1600 Euro neg.
javascript:modify_album_popup();
04.10.2009
51.2KB
Am gasit ceva interesant : lot 40 monede de 100000 din 1946 din argint echivalent la un kg.
03.01.2010
51KB
eu sunt full
Intradevar dar nu de ASI ci de septari. La medicina nu se preda gindire carteziana si tu doctore chiar ti-ai inchipuit ca Batrinul are nevoie de carusia ta !? Eu propuneam sa mergem imprauna sa fim prieteni si tu ....... :limba:
04.03.2009
51.8KB
daca aveti nevoie de o remorca,o platforma,un peridoc,un pavilion,un proiect de omologare RAR si de piese noi pentru reparatii remorci,sunati in Botosani pe ing.Mircea Iftimie la 0745/363743,0727/373896
09.03.2009
2.9KB
evodia
10.04.2010
55.5KB
regret dar filmuleţul cu tăierea polistirenului folosind "instalaţia" nu-l acceptă forumul.
voi mai pune încă o fotografie
mult succes tuturor
16.04.2010
20.6KB
Va trimit si eu fotografia catelei mele Ciobanesc mioritic ......
16.02.2009
52KB
m
07.02.2009
49.7KB
Noi salajenii, producand aproape toti polen, ne informam, cum este mai bine. Ca in orice domeniu de activitate, si aici a patruns progresul.
S-a pornit, de la plasa de sarma, electrozi de inox, textura sudata, de fabrica, iar in fianal, s-a confectionat din plastic turnat acele gratare.
Fiecare stupar este dator sa incerce,iar eu nu am nimic impotriva, dar daca tot este acest forum, si am bunavointa de a va informa, poate ca unii sunt receptivi.
Cand produci mult, si nu prea mai ai timp, trebuie sa gasesti cele mai bune solutii.
Vad inca modele de colectoare, pe care noi le-am scos din uz, prin anii 80.
Referitor la alte modele de colectoare, sunt bune acelea pe care le ai, sau poti sa le incerci. Noi folosim colectoarele in fata urdinisului, sunt mai comode, avem alte tipuri de lazi, asa ca mergem cu ce avem.
02.12.2007
73KB
.
02.08.2009
77.4KB
hranitorul pe care il folosesc la stupii orizontali foare multumit
22.03.2010
30.5KB
p43
23.02.2009
50.9KB
Emily, o catea extrem de inteligenta. Cel mai inteligent lup avut vreodata.
08.01.2009
12.1KB
Dunare....Dunare...
08.03.2010
20.4KB
in stupina... eu langa arborele de evodia
13.10.2009
78.4KB
m
01.03.2009
29.6KB
x
28.10.2007
35.5KB
x
13.03.2009
40.6KB
da,m-am documentat este sulfina galbena.
14.08.2009
55.4KB
In cazul in care la Bucuresti se va alege o conducere pe aceiasi linie imi voi pune urmatorul avatar :
23.01.2009
4.3KB
ehttp://
:hi:u folosesc polistiren dela colorat acela nul rod albinele nu credeti incercati :hi: