Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
cateva fotografii cu flori din luna mai :) luna florilorcateva fotografii cu flori din luna mai :)
24.05.201044.7KB
am gresit pozaam gresit poza
07.01.201068.2KB
folosit cu succes in - are 4 baterii in loc de manivela aparat varachetFolosit cu succes in 2009.Diferenta - are 4 baterii in loc de manivela
26.03.201019KB
p3 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p3
02.12.200955KB

 
daca voi va pe rame pline hai sa va prezint si niste rame la mine ieri ... la stupii de la tei amDaca voi va contraziceti pe rame pline hai sa va prezint si niste rame fotografiate la mine ieri ... la stupii de la tei am primit vizita lui Mos Martin care s-a infruptat cu placere dintr-un cat . A tarat stupul la vreo 7 metri a dat catul jos , s-a tolanit in iarba si a mancat doar ramele cu miere din cat , asa cum stiam nu mananca puiet ... doar miere . Ce frumos a mancat ... si s-a tolanit in fan de peste jumatate de metru :
03.07.200963.6KB
ce harnicute sunt asteapta ramele  :d stupii  meice harnicute sunt asteapta ramele :D
20.04.200944.7KB
faine caturi ..... ati fost pe langa o sola mare faine caturi ..... ati fost pe langa o sola mare "de firma"? sau de pe terenuri particulare? va intreb ptr ca cel putin la mine a fost cam slaba recolta la floare ..... spor foarte putin pe zi (cel putin pana acum) si necapcaita de cca 10 zile sa bag si eu o poza
14.07.200855.5KB
vind platforma monoax,de 1500kg,cu sistem de utila de 4000x1860 mm.din totalul de lxlxh= mm.aceastaVind platforma monoax,de 1500kg,cu sistem de frinare,avind dimensiunea utila de 4000x1860 mm.din totalul de Lxlxh= 5560x2320x650 mm.Aceasta poate fi multifunctionala.Daca o plachez cu tego,pe ea se pot transporta diferite alte marfuri..Ing.Mircea Iftimie/Botosani; 0745.363743,0727.373896. Pretul corect ar fi 6500-7000 lei
26.04.200978.5KB

 
m tuningm
15.02.200930.7KB
şters pentru offtopic adevaruri nestiuteşters pentru offtopic
13.05.201038.9KB
x foto - cristi xx
24.01.200928.5KB
:razz: va:razz:
22.03.20107.4KB

 
stupina clasica : camion si pavilion jurnal apicolStupina clasica : camion si pavilion
25.05.201032.8KB
va pot oferi  pana la 100 de colectoare tip salaj  de urdinis la 30 lei usor negociabil  telVa pot oferi pana la 100 de colectoare tip salaj de urdinis la 30 lei usor negociabil tel 0767173161 :cool:
16.03.201054.8KB
orice produs care nu miroase a zahar sau miere nu produce furtisag .
 am reusit , azi , sa pozez oorice produs care nu miroase a zahar sau miere nu produce furtisag . Am reusit , azi , sa pozez o albina pe alun
07.02.200929.4KB
vand rhb-90atc nou, nefolosit + 5 pipete prelevare probe cantitatea de zahar si apa din miere.Vand refractometru RHB-90ATC nou, nefolosit + 5 pipete prelevare probe BONUS. Masoara cantitatea de zahar si apa din miere. Pret=180 lei (transport inclus in pret). Tel. 0723169603
23.08.200879.1KB

 
exista doua reguli de baza este de 0,5 cm pentru fiecare interval de albina -aerisirea trebuie sa seexista doua reguli de baza -deschiderea urdinisului este de 0,5 cm pentru fiecare interval de albina -aerisirea trebuie sa se faca in partea opusa a urdinisului si sa fie de cel putin 3 ori mai mare decat urdinisul spor la treaba :hi:
07.03.201031.9KB
uneori un roi poate face ceea ce un stup mare nu este capabil.
 dau aici pozele la un fagur reparatUneori un roi poate face ceea ce un stup mare nu este capabil. Dau aici pozele la un fagur reparat de un roi, dupa ce un stup mare l-a ros aparent iremediabil. Imi pare rau ca nu am pozat cum arata inainte. Era ros pe traseul sarmelor peste un centimetru. Cu greu am stabilizat petecele cu punti rasucite din ceara. Albinele au facut din ele un fagur aproape normal. Se mai vad neregilaritatile, de ex marginea din stanga-jos a fagurelui este oblica fata de latul de jos al ramei, cum am reusit sa in fixez. De asemenea petecul din mijlocul fagurelui a alunecat pana s-a sprijinit de latul de jos.
21.06.200943.2KB
primavara dupa plecarea in vegetatie (ochi dormind) metode de altoire a pomilor fructiferiPrimavara dupa plecarea in vegetatie (ochi dormind)
11.04.201053.9KB
vand camioneta vw  motor 1.9 td, an fabricatie 88,prelata ,cablu vamal, motor de vw vento dinvand camioneta vw transporter motor 1.9 TD, an fabricatie 88,prelata ,cablu vamal, motor de vw vento din 94 pret 1600 Euro neg. javascript:modify_album_popup();
04.10.200951.2KB

 
am gasit ceva interesant : lot 40 monede de 100000 din 1946 din argint echivalent la un kg. cumparAm gasit ceva interesant : lot 40 monede de 100000 din 1946 din argint echivalent la un kg.
03.01.201051KB
eu sunt full dar nu de asi ci de septari. la medicina nu se preda gindire carteziana si tu doctoreeu sunt full Intradevar dar nu de ASI ci de septari. La medicina nu se preda gindire carteziana si tu doctore chiar ti-ai inchipuit ca Batrinul are nevoie de carusia ta !? Eu propuneam sa mergem imprauna sa fim prieteni si tu ....... :limba:
04.03.200951.8KB
daca aveti nevoie de o remorca,o peridoc,un proiect de omologare rar si de piese noi pentrudaca aveti nevoie de o remorca,o platforma,un peridoc,un pavilion,un proiect de omologare RAR si de piese noi pentru reparatii remorci,sunati in Botosani pe ing.Mircea Iftimie la 0745/363743,0727/373896
09.03.20092.9KB
evodia orban stefanevodia
10.04.201055.5KB

 
regret dar cu folosind nu-l mai pune încă o succes tuturor model de stupregret dar filmuleţul cu tăierea polistirenului folosind "instalaţia" nu-l acceptă forumul. voi mai pune încă o fotografie mult succes tuturor
16.04.201020.6KB
va trimit si eu fotografia catelei mele ciobanesc mioritic ...... andreirnVa trimit si eu fotografia catelei mele Ciobanesc mioritic ......
16.02.200952KB
m tuningm
07.02.200949.7KB
noi salajenii, producand aproape toti polen, ne informam, cum este mai bine. ca in orice domeniu deNoi salajenii, producand aproape toti polen, ne informam, cum este mai bine. Ca in orice domeniu de activitate, si aici a patruns progresul. S-a pornit, de la plasa de sarma, electrozi de inox, textura sudata, de fabrica, iar in fianal, s-a confectionat din plastic turnat acele gratare. Fiecare stupar este dator sa incerce,iar eu nu am nimic impotriva, dar daca tot este acest forum, si am bunavointa de a va informa, poate ca unii sunt receptivi. Cand produci mult, si nu prea mai ai timp, trebuie sa gasesti cele mai bune solutii. Vad inca modele de colectoare, pe care noi le-am scos din uz, prin anii 80. Referitor la alte modele de colectoare, sunt bune acelea pe care le ai, sau poti sa le incerci. Noi folosim colectoarele in fata urdinisului, sunt mai comode, avem alte tipuri de lazi, asa ca mergem cu ce avem.
02.12.200773KB

 
. primii mei 4 stupi.
02.08.200977.4KB
hranitorul pe care il folosesc la stupii orizontali foare multumit ghiocei si casa nouahranitorul pe care il folosesc la stupii orizontali foare multumit
22.03.201030.5KB
p43 poze lulachyp43
23.02.200950.9KB
emily, o catea extrem de cel mai inteligent lup avut vreodata. andreirnEmily, o catea extrem de inteligenta. Cel mai inteligent lup avut vreodata.
08.01.200912.1KB

 
dunare...Dunare....Dunare...
08.03.201020.4KB
in stupina... eu langa arborele de evodia evodiain stupina... eu langa arborele de evodia
13.10.200978.4KB
m haz de  necazm
01.03.200929.6KB
x foto - cristi xx
28.10.200735.5KB

 
x stupul cu pivnitax
13.03.200940.6KB
da,m-am documentat este sulfina galbena. trifoi albda,m-am documentat este sulfina galbena.
14.08.200955.4KB
in cazul in care la bucuresti se va alege o conducere pe aceiasi linie imi voi pune urmatorul avatarIn cazul in care la Bucuresti se va alege o conducere pe aceiasi linie imi voi pune urmatorul avatar :
23.01.20094.3KB
ehttp:// 
:hi:u folosesc polistiren dela colorat acela nul rod albinele nu credeti incercati :hi:ehttp:// :hi:u folosesc polistiren dela colorat acela nul rod albinele nu credeti incercati :hi:
15.11.200744.5KB
InapoiInainte