Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
s.c. eurohonig s.r.l. – prof. univ. dr. ing. petre practicata in austria, aspecte generale,S.C. eurohonig S.R.L. – prof. Univ. dr. ing. Petre Iordache -apicultura practicata in Austria, aspecte generale, comparativ cu apicultura din Romania. -prezentarea primei carti din seria “Flora melifera romana” intitulata “Plante melifere de foarte mare si mare pondere economico – apicola”.
14.10.200845.4KB
alta poza poze executie stupi verticali 12 ramealta poza
14.02.201034.8KB
x foto - cristi xx
30.03.200817.1KB
era o zi de 25 februarie ,zi de zbor mare peste cauza era sigura ,matca tanara si puiet mult ioanEra o zi de 25 februarie ,zi de zbor intens.Consum mare peste asteptari. O cauza era sigura ,matca tanara si puiet mult
07.02.201064.4KB

 
toata stupina foto goretoata stupina
05.04.200946.8KB
schite stup vertical 12 r + cat 1/2...capacul...
07.08.200818.4KB
inca una remorca autoinca una
06.03.201012KB
ajutarea familiilor de baza se realizeaza prin periodica a de albina fara a se produce unirea lorAjutarea familiilor de baza se realizeaza prin introducerea periodica a generatiilor de albina culegatoare fara a se produce unirea lor efectiva.
02.11.200750.3KB

 
p7 poze lulachyp7
19.04.200876.4KB
alta :d stupii  meialta :D
12.04.201051.5KB
astazi, 07.00   temp  -19.00 c.
ora 14.00   temp  -11.00 c.

am gasit in jur de 5-10 albine in fataAstazi, 05.01.2008. ora 07.00 temp -19.00 C. ora 14.00 temp -11.00 C. am gasit in jur de 5-10 albine in fata fiecarui stup.
05.01.200824.1KB
si asta firma apicoleSi asta
18.02.201039.8KB

 
p17 poze lulachyp17
15.07.200959.4KB
prima.. stupilor la transportprima..
28.11.200755.9KB
matcile sunt indagra, editia xii aMatcile sunt asteptate...
10.11.200729.7KB
nu trebuie sa ma rugati, d-le pricop arthur, va detaliez cu cu fulia 1 antreneaza bucsele cu burghieNu trebuie sa ma rugati, d-le Pricop Arthur, va detaliez cu placere: Motorul cu fulia 1 antreneaza bucsele cu burghie 5 prin intermediul curelei 2. Rola fixa 4 este tehnologica(pentru a mari suprafata de contact dintre rola si curea) iar cea mobila are si rol de intindere a curelei in lungul liniei 3.
14.04.200831.3KB

 
fetele mele.. imaginifetele mele..
30.01.200921KB
spignglu cu maneta pt sistemul de ridicare a pinzei orban stefanspignglu cu maneta pt sistemul de ridicare a pinzei
30.12.200948.2KB
daca zorici a facut ceva bun l-am felicitat dar nu am inchis ochii la prostii , eu cu zorici vorbescDaca Zorici a facut ceva bun l-am felicitat dar nu am inchis ochii la prostii , eu cu Zorici vorbesc mereu si imi place sa spun omului in fata ce gandesc si cand face bine si cand greseste. In statutul ACA scrie clar : iti pierzi calitatea de membru daca nu platesti cotizatia un an ! si atunci cum sa fii vicepresedinte la o organizatie la care nu esti membru ? Eu nu scriu in absenta lui , el citeste tot ce scrie aici dar este incapabil sa scrie doua fraze. La noi nu este nici o dusmanie numai ca nu mai suportam sa fim furati de oamenii lui Zorici de la apicola. Si pentru stiinta ta afla ca la Buzau apicultorii au depus 300 de dosare pe masura 141 si este judetul pe primul loc in Romania la acest capitol. M-am inregistrat acum cateva zile la insistenta catorva prieteni care m-au sesizat in legatura cu postarile tale si am considerat ca e timpul sa afle lumea ce fel de om esti, Gavrila Dragos Florescu. Esti un doctoras de comuna in Margaritesti , cu o populatie de 887 locuitori si 478 de locuite , daca erai capabil ajungeai si tu medic macar in orasul in care locuiesti …Rm. Sarat. Deci asiguri asistenta medicala la cateva babute care nu au alta alternativa decat sa mearga la doctorul care joaca poker la cabinet. Ai noroc cu Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate ca iti mai da ceva banuti. In legatura cu activitatea ta apicola ai avut noroc cu regretatul domn Gavrila , om de mare caracter, cu care m-am inteles bine atat cat a fost presedinte asociatiei judetene, (dar se pare ca uneori aschia mai sare si departe de trunchi)ca ai mostenit o stupina . Iar acum te dai mare specialist . Lasa pe altii sa aprecieze asta si daca ai provocari, precum cea din partea albinei proletare , referitoare la apicultura bio, dovedeste cunostintele tale. Dealtfel lipsa de substanta din postarile tale s-a dovedit si prin banarea ta pe alt forum de ,,stuparit” pe 100 ani ,deci ar trebui sa-ti dea de gandit. Ai dreptate , nu am platit decat pentru 10 familii pentru ca nu accept ca altii sa manance si sa bea de banii mei, asa cum faci tu .Acest lucru e dovedit in desele iesiri pe care le faci la targuri apicole care nu sunt altceva decat motive de betie si dezmat iar cine te cunoaste poate comfirma acest lucru. Iar daca Buzaul este pe primul loc la accesarea masurii 141 este datorita popularizarii inca din luna ianuarie de catre mine a acestor fonduri, in Sansa Buzoiana, subiect preluat apoi si de televiziunea locala si radio, precum si numeroaselor discutii pe aceasta tema cu apicultorii atunci cand au venit la la mine sa ceara lamuriri. Asa ca nu ,,te mai bate cu caramida in piept “ asa cum spui tu, si lasa sa se inteleaga ca ai avea vreo contributie la aceasta actiune. Mai citeste si tu presa locala, iar daca nu ai timp fiidca esti ocupat cu cabinetul sau apicultura,uita-te aici , desi dupa cum scrii se vede treaba ca limba romana , respectiv gramatica ai facut-o cu femeia de serviciu …,, pe acest site scriti asociatia crescatorilor de albine si vor apare doua una pana in 2002 si alta dupa 2002” citat din postarile tale. Esta prima si ultima interventie fiindca in primul rand nu ma intereseaza astfel de polemici , le consider pierdere de vreme, si in al doilea rand atunci cand intru pe forumuri de apicultura vreau sa invat lucruri noi referitoare la aceasta indeletnicire nu sa respund provocarilor stupide.
02.03.200927KB
p13 poze lulachyp13
19.07.200939KB

 
si dosul. sfintele sarbatori de craciunSi dosul.
19.12.200917.9KB
magazii stupii  meimagazii
19.04.201022.3KB
sa inteleg  ca nu avem stupari pe malul dunari sau delta ..... ? nu va doriti un pic de aer tare,Sa inteleg ca nu avem stupari pe malul Dunari sau delta ..... ? Nu va doriti un pic de aer tare, vara ? :surprised:
14.02.200943.6KB
am gratii haneman din plastic perforat (sunt poze pe forum) la 10lei si la 11lei pentru 12 adresaAm gratii haneman din plastic perforat (sunt poze pe forum) la 10lei si la 11lei pentru 12 rame.Dati-mi adresa unde sa le trimit cu ramburs,cite si de care.
02.03.201045.6KB

 
au ajuns lui dumnezeu !!!dupa acest ger totul este in ordine ! orban stefanau ajuns sus multumesc lui dumnezeu !!!dupa acest ger totul este in ordine !
30.01.201023.1KB
a vand rame brad 0.8 rona
14.12.200927.3KB
p13 poze lulachyp13
01.03.200966.4KB
x foto gorex
21.02.201048.5KB

 
nu stiu ce parere aveti dar, eu consider ca sunt necesare anumite conditii pt. ca o colonie saNu stiu ce parere aveti dar, eu consider ca sunt necesare anumite conditii pt. ca o colonie sa roiasca. Cand am inceput apicultura acum 9 ani nu am avut pe cineva de la care sa invat, pe care sa il descos despre albine. Sigurul ajutor mi-au fost cartile. Cand am hotarat sa incerc multietajatul, am pus un roi natural in primul meu stup ME. Dupa aceea, inca 2 ani nici nu a avut gand de roire, apoi si-a schimbat matca linistit. Acesta este stupul meu ME. Sper ca a iesit.
11.10.200739.7KB
mai incerc sa pun opoza doua din stupina. bine ca venii si eu !!!Mai incerc sa pun opoza doua din stupina.
07.01.201057.8KB
are o manivela manuala poti sa-l folosesti si la aprins focul cind faci gratarul  ;) aparat varachetare o manivela manuala poti sa-l folosesti si la aprins focul cind faci gratarul ;)
25.03.201026.8KB
dacia logan pimped! tuningdacia logan pimped!
21.03.200924.7KB

 
si polen de portocal. la cules de polen martie 2010Si polen de portocal.
20.03.201063.4KB
tragi  pavilionul  dar  cat  consuma  si   imi  e  mila la  car  cu  asa  cv  pavilionul 4x4 cetragi pavilionul dar cat consuma si imi e mila la car cu asa cv pavilionul
09.02.200933.7KB
1 primii mei 4 stupi1
07.07.200944KB
migdali   in  februarie stupi  pt..  pastoralmigdali in februarie
26.12.200843.4KB

 
o sa imi fac rost de un stetoscop stupina meao sa imi fac rost de un stetoscop
04.01.200856.1KB
iata tabelul aici marcarea regineloriata tabelul aici
18.04.201033.4KB
orice lucru de calitate are un pret cont ca este toate celelalte) pe un sasiu adecvat drumurilorOrice lucru de calitate are un pret superior.Tinind cont ca este construita(ca toate celelalte) pe un sasiu adecvat drumurilor noastre,cu montajul realizat prin sudura(deci nu este lucrata cu tabla ambutisata fixata cu popnituri din aluminiu pe un panou de tego),iar constructia este unicat,deja pretul afisat este mai mic decit realitatea,neincluzind si costurile de la RAR+proiectarea(Cca.900 lei).Dar ma rog,parerea va apartine.Oricum,daca aveti de cumparat,nu veti regreta nici odata investitia ce o faceti.In rest ,sa auzim numai de bine!
29.06.200960.1KB
super masin tuningSuper Masin
26.03.200929.4KB
InapoiInainte