Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
multumesc de vazut sunt fainute ... dar cam scumpe 
cred ca raman la unei remorci si ei in pavilionMultumesc de informatii Le-am vazut sunt fainute ... dar cam scumpe Cred ca raman la modificarea unei remorci si transformarea ei in pavilion ... este varianta cea mai ieftina (dar banuiesc ca cu nervi multi pe la RAR)
31.03.200836.1KB
alta stupul dadant cu 12 rame si 2 magazii de 1/2 si ...Alta
09.06.201042.2KB
pag 5 alegeri acapag 5
24.03.200956.5KB
am pus 30 de stupi
eu tot asa plec cu trei zeci, chear daca am mai multi, pe viitor am sa-i pun si oam pus 30 de stupi eu tot asa plec cu trei zeci, chear daca am mai multi, pe viitor am sa-i pun si o remorca cu vreo 10
24.05.200830.3KB

 
ne apropiem usurel cum ierneaza la minene apropiem usurel
13.01.200943.8KB
biofach nu se adreseaza direct publicului larg , el este organizat pentru ca bio din toata lumeaBiofach nu se adreseaza direct publicului larg , el este organizat pentru ca producatorii bio din toata lumea sa-si expuna si sa-si vanda marfa la marii comerciati. Personal am gasit o firma din Italia care cumpara salcam romanesc cu 3,2 euro la en-gros. Dar eterna problema a producatorului : nu suntem in stare sa ne unim si sa facem loturi de 20 tone .
27.02.200961.8KB
si cirs inflorit in padure gheorghita constantinSi cirs inflorit in padure
28.04.201036.3KB
vand cana de scurgere a mierii din aluminiu cu 30 ron.are garnitura si surub de intern este deVand cana de scurgere a mierii din aluminiu cu 30 ron.Are garnitura si surub de fixare.Diametrul intern este de 42mm.Sunt din Timisoara si pentru detalii si comenzi ma puteti contacta la tel.0722783600,0356418662,0770145934 sau prin mesaj privat.
03.03.200822.3KB

 
rama claditoare cu trantor capacit am procedat corect?rama claditoare cu trantor capacit
21.05.200916.6KB
dadant 12 r1/1 10r 1/2 lazi stupidadant 12 r1/1 10r 1/2
11.01.201033.9KB
acum o saptamina am pus o rama la gasit asa ceva! sunt botci?  sincer nu am vazut pina acum,o botcaacum o saptamina am pus o rama la cladit....azi surpriza....am gasit asa ceva! sunt botci? sincer nu am vazut pina acum,o botca pe o rama... as vrea sa stiu ce sunt...? din ce cauza au facut albinele asa ceva? astept cu nerabdare rasp voastre ! :uimit: :(
14.05.201044.9KB
scindurile de zbor orban stefanscindurile de zbor
18.05.201041.2KB

 
sa prezentam si :
  doamna cornelia , ing. chimist , doctorat in venin de albine 
  cristi manolacheSa prezentam si organizatorii : Doamna Cornelia , ing. chimist , doctorat in venin de albine Cristi Manolache alias Cristi M , producator de venin Dila Daniel gazda noastra primitoare Personal simt nevoia sa aduc multumire de gazduire doamne si domnului Dila care sunt niste oameni extraordinari. Daca din bancuri stiam ca oltencele fac o coliva buna acum datorita doamnei Dila garantez ca fac si o ciorba de burta fenomenala.
01.11.200939.9KB
p18 targul 2010p18
09.02.201043.4KB
vand remorca / platforma de aluminiu marquardt (made in pt transport de lungime: max t,detarata laVand remorca / platforma de aluminiu Marquardt (Made in Germany),ideala pt transport de volum/stupi,interior lungime: 6,5m;latime:2,35.Greutate max autorizata:3 t,detarata la 2.8t (poate fi tractata dupa Sprinter-Iveco).Stare tehnica exceptionala,Cauciucuri noi,Rulmenti noi,Frane noi(cabluri,ferodouri).Sistem antifurt.Stare tehnica f buna.Se poate si prelata.Inmatriculata.Am folosit-o la transportul stupilor in pastoral tractabila dupa Mercedes Sprinter.Informatii suplimentare la tel:0721759442 Dorel Vulcan. Pret:2999 euro.
11.01.201022.2KB
de la  layens la stupul stupina meaDe la Layens la stupul vertical...
19.05.200952KB

 
in asteptarea primaverii stupii  meiin asteptarea primaverii
06.02.200961.1KB
au inceput sa rasara 30 de zile de la semanat. evodiaau inceput sa rasara evodiile,la 30 de zile de la semanat.
28.05.201077KB
p647 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p647
28.01.201038.5KB
si un fragment din 
                   un an nou fericit tuturor! faguri plasticSi un fragment din scrisoare. Un an nou fericit tuturor!
31.12.200731.4KB

 
de trei ani urmaresc cu atentie calitatea fagurilor de pe piata romaneasca , cei mai slabi calitativDe trei ani urmaresc cu atentie calitatea fagurilor de pe piata romaneasca , cei mai slabi calitativ mi se par cei de combinat deoarece bietele albine in unele cazuri au canstruit oriunde numai pe el nu .
28.05.200939.7KB
astai casa care am primito si stau si eu acu linistit cu familia mea bunaastai casa care am primito si stau si eu acu linistit cu familia mea
20.05.201039.9KB
ultimele suduri orban stefanultimele suduri
04.02.201020KB
rame cu miere orban stefanrame cu miere
20.02.201058.5KB

 
buna sara
in revista  dan srbije sant ieu.
ivan ivanBuna sara In revista apicultorilor dan Srbije sant ieu. Ivan
28.04.200856.1KB
am avut o surpriza placuta cand prima rama scoasa avea regina pe ea.
cea mai lunga regina pe care amAm avut o surpriza placuta cand prima rama scoasa avea regina pe ea. Cea mai lunga regina pe care am vazut-o vreodata. Era din 2008 si avea rame superb ouate.
26.04.200978.2KB
inca o fam fara matca am scuturat o orban stefaninca o fam fara matca am scuturat o
18.04.201055.7KB
de la +26 grade din los angeles la -10 grade in rm sarat ... jurnal apicolDe la +26 grade din Los Angeles la -10 grade in Rm Sarat ...
20.12.200944.2KB

 
:cool: foto gore:cool:
26.12.200918.8KB
narcis, fiul meu rapita deNarcis, fiul meu
29.11.200953.5KB
x suedia 2003x
27.10.200751KB
palcuri de sparceta jurnal apicolPalcuri de sparceta
09.09.200979.5KB

 
semintele sunt cele mici cu aripioare: gheorghita constantinSemintele sunt cele mici cu aripioare:
19.12.200942KB
8 poze8
25.08.20091.3KB
la protectia zapezii si acum sub influenta soarelui zambitor a aparut papadia : jurnal apicolLa protectia zapezii si acum sub influenta soarelui zambitor a aparut papadia :
09.01.201050.1KB
poze la care ma voi uita cu drag la iarna mica mea stupinapoze la care ma voi uita cu drag la iarna
27.07.200969.2KB

 
25 octombrie 2008  - p1 - poze lulachy25 octombrie 2008 - p1 -
25.10.200859.9KB
scz am uitat sa pun poza. abuses made in romania.Scz am uitat sa pun poza.
30.01.200913.2KB
si la mine albinele au fost blande in acest an.daca stau si calculez cred ca mai multe intepaturi amSi la mine albinele au fost blande in acest an.Daca stau si calculez cred ca mai multe intepaturi am luat de la viespi decat de la albine. Incerc sa pun si o foto cu un vecin care sta de vreo 10 ani langa stupina.
11.10.200860.5KB
la ce pret e centrifuga din poza,si unde se cu motor. centrifuga de inoxla ce pret e centrifuga din poza,si unde se gaseste? varianta cu motor.
16.01.201028.8KB
InapoiInainte