Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
avand in vedere ca sunt exclusiv si nu merge cu otravurile din magazin pt rozatoare stiti sau avetiavand in vedere ca sunt exclusiv insectivori si nu merge cu otravurile din magazin pt rozatoare stiti sau aveti vreo alta idee mai buna decat asta
14.01.201046.4KB
o poza draga mie : prima recolta de polen 2005. jurnal apicolO poza draga mie : prima recolta de polen 2005.
10.02.200934.5KB
si acum cateva imagini din locul unde vreau sa dezvolt stupina gheorghita constantinSi acum cateva imagini din locul unde vreau sa dezvolt stupina
28.04.201026.3KB
valy, ne-ai ramas dator sa ne spui cum rezista stupii din sa fiu sincer,nu iam dus in pastoral, ptValy, Ne-ai ramas dator sa ne spui cum rezista stupii din polistiren. Vreau sa fiu sincer,nu iam dus in pastoral, pt ca am plecat neprogramat,cu masina taxata,am transvazat rapid in cutiile noi sosite (dupa un an de asteptari) am incarcat seara si am plecat nu ma-m astreptat sa infloreasca in 5 Mai Salcamul. Pe stationar rezista cu siguranta. 25 doar pe un rand,suspensie pe bari de torsiune riscant totus. valy
22.06.200946.4KB

 
p23 poze lulachyp23
14.10.200749.3KB
īn de nectar, ce planta este?īn căutare de nectar,
10.07.200963.6KB
model nou de vinzare la comanda stupul pe 10 rame magazie de 16  magazi de 23 si magazi cu ramemodel nou de vinzare la comanda stupul pe 10 rame magazie de 16 magazi de 23 si magazi cu rame normale podisor plus capac cu tabla si fara tabla la cerere pret negociabil in functie de marimea comenzi gherestea bine uscata seriozitate maxima n Teo va ureaza bafta in tot ceia ce va propuneti anul acesta.
10.04.201033.5KB
exp poze  abejaExp
05.03.200929.4KB

 
p645 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p645
28.01.201031.2KB
b cum se numesc aceste piese???b
23.09.200930.6KB
merisor orban stefanmerisor
17.04.201027.6KB
1. eu tzi-am zis...nu esti m-ai dat cu cracii in spioneaza in dupa toate pozele si tale..m-am ales 1. EU TZI-AM ZIS...NU ESTI PROST... 2. m-ai dat cu cracii in sus..... 3. spioneaza in continuare... 4. dupa toate pozele si explicatziile tale..m-am ales cu un oftat :uimit: :uimit: :uimit: 1. Daca tu mi-ai zis ..... asa o fi atunci. :rotfl: :rotfl: 2. Poze va rog. Chiar daca nu esti tipul meu. 3. Meseria se fura. 4. Imi cer scuze daca te-am intristat. Oricum Tom are o locatie superba si Suki se plangea ca acuma in "valea" lor sunt peste 2000 de stupi. Competitie mare la floare. Dar au in curte o varietate fff mare.
21.06.200981.5KB

 
m haz de  necazm
01.03.200921.7KB
topitor solar: model lungime 500 mm latime 400 mm. peretele din spate are o inaltime de 240 mm iarTopitor solar: Model ACA Dimensiuni: lungime 500 mm latime 400 mm. peretele din spate are o inaltime de 240 mm iar cel din fata 140 mm. Capac cu 2 randuri de geam la o distanta de 10 - 15 mm intre ele. Pe fundul plan al cutiei exista un "podisor" inclinat paralel cu geamul. Podisorul nu ajunge pana la peretele din fata lasand un loc liber pentru fixarea jgheabului colector de ceara. Pe podisorul de lemn este fixata o foaie de tabla. Acesta este modelul de cerificator solar folosit de mine. Pret aproximativ 80 lei. Detalii pe privat.
05.04.201040.6KB
doresc sa fericesc pe cineva cu aceasta remorca noua 500 kg. cu numai 2500 lei neg.
din remorcaDoresc sa fericesc pe cineva cu aceasta remorca noua (disponibila imediat),de 500 kg. cu numai 2500 lei neg. Din Botosani,ing.Mircea Iftimie,0727/373896
29.12.200969.1KB
cantarul de control  din stupina poze din stupinaCANTARUL DE CONTROL din stupina
27.10.200763.8KB

 
asa sunt florile de gladita: totul despre semintele plantelor, arbustilor si arborilor meliferiAsa sunt florile de Gladita:
05.01.201042.9KB
imi cer scuze, am pus o poza mai veche. 
admin, te rog sterge postarea. zbor de curatireImi cer scuze, am pus o poza mai veche. Admin, te rog sterge postarea.
29.03.200867.9KB
tuturor cu nume de folri le urez multa sanatate si multe multe :hi:  :hi:  :hi: floriituturor cu nume de folri le urez multa sanatate si multe multe primaveri!!!!!!!!!!! :hi: :hi: :hi:
27.03.201048.1KB
fam vecina orban stefanfam vecina
18.04.201062.3KB

 
astazi, 'la furat de visine' stupina mea dinAstazi, 'la furat de visine'
22.06.200856.1KB
vind abrict de fabrica cu grosime deasupra pe blaturi si dispozitiv de gaurire pentru freze abrictulVind abrict de fabrica cu grosime deasupra pe blaturi si dispozitiv de gaurire ,dispozitiv pentru freze abrictul este actionat cu motor trifazic.pret 3000 ron
26.08.201244.3KB
se vede? citeva informatiiSe vede?
04.05.201059.8KB
tradus... click pe imagine sa se vada mai bine tema de casa. despre polen.tradus... click pe imagine sa se vada mai bine
26.10.200866.1KB

 
p2 inmultire controlatap2
16.05.201047.8KB
cea mai frumoasa extractie e la salcam pt. ca pot extrage in fata stupilor fara sa ne deranjeze vreoCea mai frumoasa extractie e la salcam pt. ca pot extrage in fata stupilor fara sa ne deranjeze vreo albina.
27.05.200942.5KB
10 poze10
25.08.20091.5KB
inca una obiceiuri de anul nouInca una
05.02.200955.8KB

 
si ultima poza cu evodiile mele la aceasta astept sa aflu voastre la mele va multumesc frumos.Si ultima poza cu evodiile mele la aceasta varsta.... Abia astept sa aflu raspunsurile voastre la intrebarile mele anterioare. Va multumesc frumos.
22.06.201028.9KB
probleme pot fi daca mierea ultima e de mana sau daca nu mai ajung sa o ce nu cred ca-i cazul,Probleme pot fi daca mierea ultima e de mana sau daca nu mai ajung sa o capaceasca, ce nu cred ca-i cazul, vremea fiind inca buna. Cat puiet mai au? Domn stefan am puiet doar capacit si mici elipse de larve,oua,puiet de toate varstele,an rest pe unde a apucat matca sa oua cate un pic 10-20 celule Restul miere,au prins ceva cules bun an ultimile 2 saptamani cu siguranta,mierea e ne capacita.nectarul e achis la culoare dar este si limpede,albinele veneau dinspre padurea de stejar,dar pt mierea de mana zic ca e cam tarziu,si anca ceva miroase ffoarte fain an stupina a flori. Poza cu iulisca nectarul de la aceasta floare provoaca iarna diareie la albine.
08.09.200851.5KB
punetio ce mai vina iarna  :d 
e foarte        valy vreau sa pun si eu folie /ce ma sfatuiti?Punetio ce mai asteptati,sa vina iarna :D E foarte eficienta. valy
06.04.201021.3KB
si cel negru mica mea stupinasi cel negru
05.05.200875.4KB

 
sa va arat si paznicul stupinei? iernaresa va arat si paznicul stupinei?
20.12.200745.3KB
avand in vedere sezonul prost din 2007 familiile sunt slabuti si unele nu prea mai au hrana asa caavand in vedere sezonul prost din 2007 familiile sunt slabuti si unele nu prea mai au hrana asa ca trebuie sa intervenim
06.01.200847KB
si inca una...era toata inalta si frumoasa, dar avenit o furtuna si mi-a culcat-o lapamant, acum s-aSi inca una...era toata inalta si frumoasa, dar avenit o furtuna si mi-a culcat-o lapamant, acum s-a mai ridicat cam pana la jumatate din inaltimea ei.
02.06.200863.8KB
astazi  fara  selectie. faguriiAstazi fara selectie.
19.04.200965.6KB

 
p18 poze lulachyp18
13.04.200830.3KB
poate merita sa fie tradus, ce am gasit intr-o carte veche. tema de casa. despre polen.Poate merita sa fie tradus, ce am gasit intr-o carte veche.
25.10.2008102.5KB
cred că acest arbust e evodia. pānă acum nu mi-am dat seama , dar atent am văzutCred că acest arbust e Evodia. Pānă acum nu mi-am dat seama , dar uitāndu-mă atent am văzut albine pe flori. Se află īn Focşani, īn parcul de lāngă Direcţia Muncii, exact īn partea opusă lāngă blocuri pe spaţiul verde dinspre Doi Stejari, mai precis īn spatele Notariatului D-nei Oprea. Cine cunoaşte zona, poate să-l vadă, uitaţi poze de astăzi,
12.06.200961.8KB
colivie fagure din istoria revistelor apicolecolivie fagure
27.01.200831.2KB
InapoiInainte