avand in vedere ca sunt exclusiv insectivori si nu merge cu otravurile din magazin pt rozatoare stiti sau aveti vreo alta idee mai buna decat asta
14.01.2010
46.4KB
O poza draga mie : prima recolta de polen 2005.
10.02.2009
34.5KB
Si acum cateva imagini din locul unde vreau sa dezvolt stupina
28.04.2010
26.3KB
Valy, Ne-ai ramas dator sa ne spui cum rezista stupii din polistiren.
Vreau sa fiu sincer,nu iam dus in pastoral, pt ca am plecat neprogramat,cu masina taxata,am transvazat rapid in cutiile noi sosite (dupa un an de asteptari) am incarcat seara si am plecat nu ma-m astreptat sa infloreasca in 5 Mai Salcamul.
Pe stationar rezista cu siguranta.
25 doar pe un rand,suspensie pe bari de torsiune riscant totus.
valy
22.06.2009
46.4KB
p23
14.10.2007
49.3KB
īn căutare de nectar,
10.07.2009
63.6KB
model nou de vinzare la comanda stupul pe 10 rame magazie de 16 magazi de 23 si magazi cu rame normale podisor plus capac cu tabla si fara tabla la cerere pret negociabil in functie de marimea comenzi gherestea bine uscata seriozitate maxima n Teo va ureaza bafta in tot ceia ce va propuneti anul acesta.
10.04.2010
33.5KB
Exp
05.03.2009
29.4KB
p645
28.01.2010
31.2KB
b
23.09.2009
30.6KB
merisor
17.04.2010
27.6KB
1. EU TZI-AM ZIS...NU ESTI PROST...
2. m-ai dat cu cracii in sus.....
3. spioneaza in continuare...
4. dupa toate pozele si explicatziile tale..m-am ales cu un oftat :uimit: :uimit: :uimit:
1. Daca tu mi-ai zis ..... asa o fi atunci. :rotfl: :rotfl:
2. Poze va rog. Chiar daca nu esti tipul meu.
3. Meseria se fura.
4. Imi cer scuze daca te-am intristat.
Oricum Tom are o locatie superba si Suki se plangea ca acuma in "valea" lor sunt peste 2000 de stupi. Competitie mare la floare.
Dar au in curte o varietate fff mare.
21.06.2009
81.5KB
m
01.03.2009
21.7KB
Topitor solar: Model ACA
Dimensiuni: lungime 500 mm latime 400 mm. peretele din spate are o inaltime de 240 mm iar cel din fata 140 mm. Capac cu 2 randuri de geam la o distanta de 10 - 15 mm intre ele. Pe fundul plan al cutiei exista un "podisor" inclinat paralel cu geamul. Podisorul nu ajunge pana la peretele din fata lasand un loc liber pentru fixarea jgheabului colector de ceara. Pe podisorul de lemn este fixata o foaie de tabla.
Acesta este modelul de cerificator solar folosit de mine.
Pret aproximativ 80 lei. Detalii pe privat.
05.04.2010
40.6KB
Doresc sa fericesc pe cineva cu aceasta remorca noua (disponibila imediat),de 500 kg. cu numai 2500 lei neg.
Din Botosani,ing.Mircea Iftimie,0727/373896
29.12.2009
69.1KB
CANTARUL DE CONTROL din stupina
27.10.2007
63.8KB
Asa sunt florile de Gladita:
05.01.2010
42.9KB
Imi cer scuze, am pus o poza mai veche.
Admin, te rog sterge postarea.
29.03.2008
67.9KB
tuturor cu nume de folri le urez multa sanatate si multe multe primaveri!!!!!!!!!!! :hi: :hi: :hi:
27.03.2010
48.1KB
fam vecina
18.04.2010
62.3KB
Astazi, 'la furat de visine'
22.06.2008
56.1KB
Vind abrict de fabrica cu grosime deasupra pe blaturi si dispozitiv de gaurire ,dispozitiv pentru freze abrictul este actionat cu motor trifazic.pret 3000 ron
26.08.2012
44.3KB
Se vede?
04.05.2010
59.8KB
tradus... click pe imagine sa se vada mai bine
26.10.2008
66.1KB
p2
16.05.2010
47.8KB
Cea mai frumoasa extractie e la salcam pt. ca pot extrage in fata stupilor fara sa ne deranjeze vreo albina.
27.05.2009
42.5KB
10
25.08.2009
1.5KB
Inca una
05.02.2009
55.8KB
Si ultima poza cu evodiile mele la aceasta varsta....
Abia astept sa aflu raspunsurile voastre la intrebarile mele anterioare. Va multumesc frumos.
22.06.2010
28.9KB
Probleme pot fi daca mierea ultima e de mana sau daca nu mai ajung sa o capaceasca, ce nu cred ca-i cazul, vremea fiind inca buna. Cat puiet mai au?
Domn stefan am puiet doar capacit si mici elipse de larve,oua,puiet de toate varstele,an rest pe unde a apucat matca sa oua cate un pic 10-20 celule Restul miere,au prins ceva cules bun an ultimile 2 saptamani cu siguranta,mierea e ne capacita.nectarul e achis la culoare dar este si limpede,albinele veneau dinspre padurea de stejar,dar pt mierea de mana zic ca e cam tarziu,si anca ceva miroase ffoarte fain an stupina a flori.
Poza cu iulisca nectarul de la aceasta floare provoaca iarna diareie la albine.
08.09.2008
51.5KB
Punetio ce mai asteptati,sa vina iarna :D
E foarte eficienta.
valy
06.04.2010
21.3KB
si cel negru
05.05.2008
75.4KB
sa va arat si paznicul stupinei?
20.12.2007
45.3KB
avand in vedere sezonul prost din 2007 familiile sunt slabuti si unele nu prea mai au hrana asa ca trebuie sa intervenim
06.01.2008
47KB
Si inca una...era toata inalta si frumoasa, dar avenit o furtuna si mi-a culcat-o lapamant, acum s-a mai ridicat cam pana la jumatate din inaltimea ei.
02.06.2008
63.8KB
Astazi fara selectie.
19.04.2009
65.6KB
p18
13.04.2008
30.3KB
Poate merita sa fie tradus, ce am gasit intr-o carte veche.
25.10.2008
102.5KB
Cred că acest arbust e Evodia. Pānă acum nu mi-am dat seama , dar uitāndu-mă atent am văzut albine pe flori. Se află īn Focşani, īn parcul de lāngă Direcţia Muncii, exact īn partea opusă lāngă blocuri pe spaţiul verde dinspre Doi Stejari, mai precis īn spatele Notariatului D-nei Oprea. Cine cunoaşte zona, poate să-l vadă, uitaţi poze de astăzi,