Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
caturi asteptand cuminti, le ducem acasa si recoltam lucrul la fermaCaturi asteptand cuminti, le ducem acasa si recoltam
14.10.200928.7KB
in special pentru florin de la odobesti va prezint schitele stupului : stupulin special pentru Florin de la Odobesti va prezint schitele stupului trapezoidal :
31.12.200827KB
unelte botci din istoria revistelor apicoleunelte botci
27.01.200834.2KB
hmmm, am desfacut cativa pereti si am extras coloni de albine si poate adancimea incaperi sa fieHmmm, am desfacut cativa pereti si am extras coloni de albine si poate adancimea incaperi sa fie motivul rezistentel la varroa. Ca si la stupi cu plasa jos daca varroa pica de pe albina 1m sub fagure nu mai are cum sa se urce inapoi. Vezi poza. Anumite discuti duc la concluzia ca genetica albinelor africanizate a dus la albine mai sanatoase si mai productive nu numai mai agresive.
20.02.200934.1KB

 
aziazi
31.03.200857.1KB
ti-am vazut stupina pe nu ai suportii stupilor bine infipti in pamant,la prima ploaie serioasa iiTi-am vazut stupina pe sunphoto.Daca nu ai suportii stupilor bine infipti in pamant,la prima ploaie serioasa ii gasesti rasturnati.Vezi albumul lui Filip, fiindca si el are o panta asemanatoare sau te ajuta cu ceva sfaturi. Referitor la intrebare zic ...pas...deoarece nu folosesc.
01.09.200950KB
oua la ora asta. 
aceasa matca e fecundata in a avut o perioada de stagnare, probabil primeleOua la ora asta. Aceasa matca e fecundata in septembrie. A avut o perioada de stagnare, probabil primele friguri, cand i-a racit si o parte din puiet. Acum are oua proaspete pe o rama. Eu am eliminat-o, deoarece nu are miere.
25.11.200765.2KB
o alta acelasi cap tractor vao alta semiremorca acelasi cap tractor
15.04.201043.3KB

 
alta turta proteicaalta
08.02.200958.5KB
vand cutit de descapacit electric care la 220v.are puterea de 60w.pretul este de 55ron.sunt dinVand cutit de descapacit electric care functioneaza la 220v.Are puterea de 60w.Pretul este de 55ron.Sunt din Timisoara si pentru detalii sau comenzi ma puteti contacta la tel.0722783600,0356418662 sau prin mesaj privat.
03.03.200820.7KB
:hi: 
incerc un detaliu ... schimbare linistita?:hi: Incerc un detaliu ...
10.08.20099.8KB
si sint gata orban stefansi diafragmele sint gata
18.05.201042.1KB

 
echer rul de la masa glisanta orban stefanecher rul de la masa glisanta
19.02.201035.6KB
da, mai am, si cind se termina sper sa pot sa aduc in timp util.iar aparat pentru tratament am acumDa, mai am, si cind se termina sper sa pot sa aduc in timp util.Iar aparat pentru tratament am acum 4 modele.
05.10.200928.7KB
facelia a rasarit descriere cultura faceliaFacelia a rasarit
28.04.201070.7KB
prezent 8 familii si 4 stupi noi pregatiti pt. inmultire  din primavara, meserie de baza -executieincepator,,in prezent 8 familii si 4 stupi noi pregatiti pt. inmultire din primavara, meserie de baza -executie mobila la comanda...a doua, sper :rolleyes: apicultura altceva nu mai vad in fata ochilor...va salut pe toata lumea si Doamne ajuta in anul care a inceput..! :hi: .....in poza de jos eu si sotia in padurea din Snagov
07.03.201084.2KB

 
Īn la am descoperit o rasă de care nu ştiu dacă o fi de la vreo este vorba de apisĪn pădure la Dălhăuţi-VN am descoperit o rasă de albină care nu ştiu dacă o fi de la vreo stupină. Este vorba de Apis Cerana, care surprinzător, căra polen la greu de la o floare pe care nu o cunoşteam, foarte plăcut mirositoare şi cu mult polen. Această floare era vizitată de multe albine dar şi de nişte bondari mai mari care o cercetau de nectar. Dacă cineva ştie cum se cheamă acestă plantă vă rog să precizeze, eu oricum am luat acasă cātevba fire cu rădăcină.
12.05.200963.2KB
vand centrifuga apicola din inox alimentar pe 3 rame 1/ 1 cu angrenaj metalic si frana. vasului esteVand centrifuga apicola din inox alimentar pe 3 rame 1/ 1 cu angrenaj metalic si frana. Dimensiunea vasului este de 50cm diametru si 58cm inaltime. Centrifuga este nou nouta, si are folie alba de protectie care se poate dezlipi. pret. 1200 ron neg. tel. 0760840627 sau 0254776503
22.05.201335.3KB
x orban stefanx
17.04.201028.4KB
exp poze  abejaExp
05.03.200923.1KB

 
ce planta este?odihnă,
10.07.200928.2KB
in poza de sus sunt 2 categorii de lazi. cele din stanga au peste 25 de ani, si as cere doar pretulIn poza de sus sunt 2 categorii de lazi. Cele din stanga au peste 25 de ani, si as cere doar pretul la tabla, balamale, picioare, si 5 lei pentru lada propriu zisa. In total ar fi 30 de lei. Oricat vreau nu primesc. Ar fi pretul la o rama cu albine. Asa sunt preturile la noi. lazile din drepata, m-au costat peste 100 de lei. Daca le-a vinde, cat as primi, un pret de nimic. A venit un stupar si mi-a propus sa-i vand niste rame cu albine. Daca topem cera, extrageam mierea, primeam mai mult decat mi-a oferit. Asa sunt unii stupari. Ar cumpara ieftin si ar vinde scump. Cand facem targul sa apreciem munca celui care nu mai este , ca si noi vom ajunge o data si o data ca ei.
14.10.200763.4KB
puietii evodia de la blaj orban stefanpuietii evodia de la blaj
30.03.201027.4KB
sanzaiana de toamna plante (imagini)sanzaiana de toamna
09.12.200978.5KB

 
m haz de  necazm
01.03.200932.2KB
da si merge singura greseala a mea e acea ca trebuie sa modific putin suportul care sustineda si merge ireprosabil singura greseala a mea e acea ca trebuie sa modific putin suportul care sustine nichelina in ce am conceput eu nichelina cuprinde si rama in unele cazuri fagurele fiind mai jos decat aceasta dar stiu exat ce am de facut pt a fii totul ok. Acesta este suportul pe care l am facut prima data voi revenii cu o noua varianta impreuna cu poze si rame descapacite .unitaea de baza functioneaza super.
07.03.201029.5KB
are centrifuga eco. stupi din stuf.Are centrifuga eco.
24.02.200942.3KB
sa va arat cum ii impachetez eu
  prima  poza daca nu va supara suntem la rubrica nu?
     
     cusa va arat cum ii impachetez eu prima poza daca nu va supara suntem la rubrica impachetaje nu? cu stima marius peste rame direct
25.11.200757.9KB

 
aici sint 2 larve de trintor din Aici sint 2 larve de trintor din "familia donora".Se poate vedea capul uscat si ridicat al larvei
21.03.201031.1KB
m tuningm
10.02.20098.2KB
x orban stefanx
27.03.201048.2KB
p42 targul 2010p42
09.02.201050.5KB

 
o mica paranteza pt cei incepatori luati din stupii bine dezvoltati cate o rama care sa contina multO mica paranteza pt cei incepatori luati din stupii bine dezvoltati cate o rama care sa contina mult puiet capacit asta in mijlocul unei zile insorite cand albinele culegatoare sunt majoritatea plecate ,asta nu e obligatoriu ca toate ramele sa fie din aceasi familie minim trei rame ceva de genul
09.05.201058.6KB
flori de rapita de Flori de rapita de "iarna"
29.11.200969KB
la ora 13.27 sunt 18 afara si bate putin vantul dar spre mea albinele umbla chiar foarte este totAzi,18.05.2010 la ora 13.27 sunt 18 grade,innorat afara si bate putin vantul dar spre surprinderea mea albinele umbla chiar foarte tare,salcamul este tot inflorit si miroase foarte tare deci trebuie sa fie plini de nectar,pacat ca nu am cantar in stupina sa vad daca baga ceva....... unde te aflii cu stupii? eu sunt in braila la viisoara, in s-e tarii si e frig, ploua si albinele... mai mult matureaza mierea din stup decat sa fie la cules..., desi salcamul e inflorit
18.05.201097.9KB
si primele in fata in stupinasi primele in fata
06.02.200851KB

 
alta salcamulalta
16.05.200966.2KB
octombrie poze lulachyOctombrie
04.10.200871.2KB
: ianuarie:
14.01.201028.4KB
oare a fost iertat de l-am iertat d emult? oglinda stupuluiOare a fost iertat de Dumnezeu?Eu l-am iertat d emult?
21.10.200855.9KB
InapoiInainte