Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
poza 3 stupina de vanzarePoza 3
16.04.200955.5KB
iata poze cu salcimul pe traseul catre stupina orban stefaniata poze cu salcimul pe traseul catre stupina
23.05.201055.5KB
p3 inmultire controlatap3
16.05.201051.9KB
fundul stupina mea dinFundul antivarroa..
22.01.200990.6KB

 
la taiat de iasca :zzz: mica mea stupinala taiat de iasca :zzz:
05.05.200862.9KB
sa ne laudam cu fetele? ce mai viitor in apicultura ...prea putini baieti in zona 
si eu tot fetitaSa ne laudam cu fetele? Ce mai viitor in Apicultura ...prea putini baieti in zona Si eu tot fetita mi-am dorit cineva m-a ascultat... si iata rezultatul ...7 ani ca si alui "marius" ...in foto era pe la vreo 5 ani
20.12.200763.6KB
vand centrifuga inox radiala 8 rame me sau 1/2 sau 4 rame cuib 1/1.are actionare electrica la 220vVand centrifuga inox radiala 8 rame ME sau 1/2 sau 4 rame cuib 1/1.Are actionare electrica la 220v si la 12v si in lipsa se poate trece pe manual.Angrenajul nu e din plastic ci metalic are garantie 1an.Se pot aduce la nevoie orice piese de schimb.Daca se lucreaza pe radial se pot stoarce 8 rame 3/4ME sau 1/2.Daca aveti rame 1/1 dadant se pun gratarele si se stoarce pe tangential.Dispozitivul electronic permite reglarea vitezei de centrifugare precum si a timpului de centrifugare pe sensul de rotire.Diametrul bazinului e de 66cm,inaltimea lui de 70cm iar cu picioare si dispozitivul de angrenare 110cm.Sunt din Timisoara si ma puteti contacta la tel.0722783600,0356418662,0770145934.Pretul este de 2550ron.Prefer sa o livrez personal dar nu si obligatoriu.Relatii la telefon sau prin mesaj privat.
03.02.200835.6KB
poate acuma merge masuri pentru stabilirea rasei de albinePoate acuma merge
05.03.201014.8KB

 
inca una orban stefaninca una
30.01.201051.3KB
altele nu s-au atins de ea sfaturi ce ar fi bine de urmat pentrualtele nu s-au atins de ea
06.01.200853.9KB
vind hranitoare brad tel 0727220217 vind hranitoarevind hranitoare brad tel 0727220217
10.02.201032KB
p17 poze lulachyp17
13.04.200831.4KB

 
: :hi: plastic pentru rame: :hi:
03.05.201029.2KB
fund anti varooa orban stefanfund anti varooa
07.01.201033.2KB
acuma 4x4 ce zicetiacuma
10.10.200845.1KB
şi partea se vede mierea de pomi foto goreşi partea cealaltă se vede mierea proaspătă de pomi fructiferi,
09.05.200968.1KB

 
p12 poze lulachyp12
24.06.200856.9KB
hmmmmm .... de fiecarea data cand intru pe acest forum .... nu sunt site-ul cu zambetul pe buze ...hmmmmm .... de fiecarea data cand intru pe acest forum .... nu sunt dezamagit inchid site-ul cu zambetul pe buze ... dar ... dinm pacate e doar zambet de "entretaiment" si nu de satisfactie ca as fi invatat un lucru nou pacat .... si incepuse asa de bine si frumos bafta la gasit mascote si castigat concursuri chiar ma intreb .... manelisti ... manelisti cand o sa prezentati? Mai fratilor nu intelegeti ca domnu vrea moderator, pai s-al punem ,,,,d-le,,, mai invatam si noi citceva, ca doar a bagat la iernat 14 stupi, va dati seama ce pierdem de n-l punem, cu o asa experientaaaaaaaa : :nod: nu vedeti cite sfaturi ne da si noi nu sintem receptivi :dinti: poza o fac cadou, pina va etala si el un nr mai mare : :zzz:
27.01.200860.8KB
pt sau email si afli pretul la ghiveta aia cam care este,am nevoie de ea sa o pun linga ,vezi fotopt cumparator,suni sau email si afli pretul 0727220217Pretu la ghiveta aia cam care este,am nevoie de ea sa o pun linga ,vezi foto
31.05.200932.3KB
propun celor interesati de ceva remorci noi si nu au bani un schimb de marfuri.in locul de de sau dePropun celor interesati de ceva remorci noi si nu au bani un schimb de marfuri.In locul banilor,accept:palinca,vin nobil,brinza de oaie,aur,scule de constructii sau de autoservice,carne de porc (inclusiv preparate),cherestea,orice ar prezenta interes.Puteti propune si altceva la 0745/363743
11.12.200947.4KB

 
scule stupina meascule
06.02.200940.6KB
cu amicii cāmpina 2010cu amicii
06.02.201028.1KB
in timpul marelui cules adica celui de salcam aproape toate albinele sunt fermecate de savoareaIn timpul marelui cules adica celui de salcam aproape toate albinele sunt fermecate de savoarea culesului.In acesta perioada locul matcii pt a depune oua este ff limitat albinele depozitand miere oriunde gasesc spatiu liber ca atare puiet ff putin daca-l mai luam si pe cel existent riscam sa slabim familia in mod ingrijorator .Solutia cea mai buna este divizarea inaintea de salcam o masura de precautie in zonele bune impotriva roirii dar si dupa nicidecum in timpul culesului de salcam .Postez mai jos o rama in timpul culesului de salcam unde albinele depun mierea peste tot unde au posibilitatea matca avand singura solutie de a astepta trecerea placutei nebunii pt. a incepe iar ouatul.Majoritatea familiilor de albine care incep roitul inainte de salcam totul inceteaza in timpul culesului.
17.05.201043.5KB
apoi eliberarea ei. marcarea reginelorApoi eliberarea ei.
03.11.200751KB

 
p8 poze lulachyp8
01.03.200953.8KB
sa nu uit un amanunt , rusinos pentru romania ca la standul ei nu era expusa nici o picatura de apaSa nu uit un amanunt , rusinos pentru Romania ca la standul ei nu era expusa nici o picatura de apa minerala sau vreo picatura de vin. Alte tari aveau sute de metri numai pentru asa ceva.
25.02.200914.5KB
acesta este proiectul tot, sper sa se vada nu se vede poate o sa-l vedeti in primavara realizat doaracesta este proiectul tot, sper sa se vada bine....daca nu se vede poate o sa-l vedeti in primavara realizat
08.12.200920KB
p58 poze lulachyp58
12.10.200846.7KB

 
gata orban stefangata
14.03.201058.1KB
ai tu asa ceva langa bloc? clubul localAi tu asa ceva langa bloc?
31.03.200918.1KB
dl. gica malinici - un multi au de invatat de la domnia sa. ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009dl. Gica Malinici - un profesionist. multi au de invatat de la domnia sa.
02.12.200929.6KB
alta centrifuga radiala 8 rame cu ax orizontalalta
15.08.200933.7KB

 
oferta de jurnal apicolOferta de profesionist
21.09.200960.8KB
botca pe rama claditoare mica mea stupinabotca pe rama claditoare
27.07.200943.7KB
pt valy hrana proteicapt valy
24.02.201022.5KB
pentru viorel 55,daca pretul comunicat e d/stra inertial de de de electrice si de de sudura siPentru viorel 55,daca pretul comunicat e mare,platiti d/stra puntea,sistemul inertial de frinare,cablurile de frina,roata de manevra,jantele,cauciucurile,echipamentele electrice si de semnalizare,vopseaua,electrozii de sudura si profilele de otel si taxele RAR,iar eu,ca si executant, va iau 500 lei manopera(fara TVA)+ 400 proiectul de omologare si atunci vorbim la ce pret ati ajuns.Un lucru de care nu tineti cont este ca eu fac acest lucru din pasiune,nu din interes material,avind deosebita satisfactie de a arata colegilor de facultate din diferite orase ca un produs al meu umbla prin judetul lor,trimitindu-le pozele.Ar mai fi de adaugat 3 chestii: -atit tenisii,cit si pantofii de piele sunt ptr.incaltet,doar pretul difera; -un costum de comanda nu are acelasi pret cu unul de serie sau SH; -produsele mele au structura de rezistenta ptr. drumurile noastre,respectiv sasiu,iar cele ce va iau ochii sunt table ambutisate,prinse cu popnituri.Ori,vedeti d-stra,tocmai inlocuirea acestor elemente la remorcile frumoase constituie sursa mea de venit,cind acestea vin la reparat ,fiind incrucusate,strimbe,deformate. Bafta la ieftineala!
16.03.20099.7KB

 
inca una ca este greu cu tehnica asta.mult mai usor ma descurc cu am fost printre ei am facut prininca una ca este greu cu tehnica asta.Mult mai usor ma descurc cu albinele.Astazi am fost printre ei am facut prin sondaj cu colegul cca 40 de stupi si am constatat ca au adus polen destul de mult pt aceasta vreme .Miere au dar am inceput sa dam si ceva sirop pt stimulare,pacat ca suntem stupari de wichend cand acum trebuie stat cat mai mult printre ei.
23.03.200892.4KB
anunt valabil vand sau schimbanunt valabil
29.03.201037.2KB
k sa un colector de polen performantk
03.12.200724.1KB
biserica noua de la schit obiceiuri de anul nouBiserica noua de la Schit
05.02.200932.5KB
InapoiInainte