Sa ne laudam cu fetele? Ce mai viitor in Apicultura ...prea putini baieti in zona
Si eu tot fetita mi-am dorit cineva m-a ascultat... si iata rezultatul ...7 ani ca si alui "marius" ...in foto era pe la vreo 5 ani
20.12.2007
63.6KB
Vand centrifuga inox radiala 8 rame ME sau 1/2 sau 4 rame cuib 1/1.Are actionare electrica la 220v si la 12v si in lipsa se poate trece pe manual.Angrenajul nu e din plastic ci metalic are garantie 1an.Se pot aduce la nevoie orice piese de schimb.Daca se lucreaza pe radial se pot stoarce 8 rame 3/4ME sau 1/2.Daca aveti rame 1/1 dadant se pun gratarele si se stoarce pe tangential.Dispozitivul electronic permite reglarea vitezei de centrifugare precum si a timpului de centrifugare pe sensul de rotire.Diametrul bazinului e de 66cm,inaltimea lui de 70cm iar cu picioare si dispozitivul de angrenare 110cm.Sunt din Timisoara si ma puteti contacta la tel.0722783600,0356418662,0770145934.Pretul este de 2550ron.Prefer sa o livrez personal dar nu si obligatoriu.Relatii la telefon sau prin mesaj privat.
03.02.2008
35.6KB
Poate acuma merge
05.03.2010
14.8KB
inca una
30.01.2010
51.3KB
altele nu s-au atins de ea
06.01.2008
53.9KB
vind hranitoare brad tel 0727220217
10.02.2010
32KB
p17
13.04.2008
31.4KB
: :hi:
03.05.2010
29.2KB
fund anti varooa
07.01.2010
33.2KB
acuma
10.10.2008
45.1KB
şi partea cealaltă se vede mierea proaspătă de pomi fructiferi,
09.05.2009
68.1KB
p12
24.06.2008
56.9KB
hmmmmm .... de fiecarea data cand intru pe acest forum .... nu sunt dezamagit
inchid site-ul cu zambetul pe buze ... dar ... dinm pacate e doar zambet de "entretaiment" si nu de satisfactie ca as fi invatat un lucru nou
pacat .... si incepuse asa de bine si frumos
bafta la gasit mascote si castigat concursuri
chiar ma intreb .... manelisti ... manelisti cand o sa prezentati?
Mai fratilor nu intelegeti ca domnu vrea moderator, pai s-al punem ,,,,d-le,,,
mai invatam si noi citceva, ca doar a bagat la iernat 14 stupi, va dati seama ce pierdem de n-l punem, cu o asa experientaaaaaaaa : :nod: nu vedeti cite sfaturi ne da si noi nu sintem receptivi :dinti: poza o fac cadou, pina va etala si el un nr mai mare : :zzz:
27.01.2008
60.8KB
pt cumparator,suni sau email si afli pretul 0727220217Pretu la ghiveta aia cam care este,am nevoie de ea sa o pun linga ,vezi foto
31.05.2009
32.3KB
Propun celor interesati de ceva remorci noi si nu au bani un schimb de marfuri.In locul banilor,accept:palinca,vin nobil,brinza de oaie,aur,scule de constructii sau de autoservice,carne de porc (inclusiv preparate),cherestea,orice ar prezenta interes.Puteti propune si altceva la 0745/363743
11.12.2009
47.4KB
scule
06.02.2009
40.6KB
cu amicii
06.02.2010
28.1KB
In timpul marelui cules adica celui de salcam aproape toate albinele sunt fermecate de savoarea culesului.In acesta perioada locul matcii pt a depune oua este ff limitat albinele depozitand miere oriunde gasesc spatiu liber ca atare puiet ff putin daca-l mai luam si pe cel existent riscam sa slabim familia in mod ingrijorator .Solutia cea mai buna este divizarea inaintea de salcam o masura de precautie in zonele bune impotriva roirii dar si dupa nicidecum in timpul culesului de salcam .Postez mai jos o rama in timpul culesului de salcam unde albinele depun mierea peste tot unde au posibilitatea matca avand singura solutie de a astepta trecerea placutei nebunii pt. a incepe iar ouatul.Majoritatea familiilor de albine care incep roitul inainte de salcam totul inceteaza in timpul culesului.
17.05.2010
43.5KB
Apoi eliberarea ei.
03.11.2007
51KB
p8
01.03.2009
53.8KB
Sa nu uit un amanunt , rusinos pentru Romania ca la standul ei nu era expusa nici o picatura de apa minerala sau vreo picatura de vin. Alte tari aveau sute de metri numai pentru asa ceva.
25.02.2009
14.5KB
acesta este proiectul tot, sper sa se vada bine....daca nu se vede poate o sa-l vedeti in primavara realizat
08.12.2009
20KB
p58
12.10.2008
46.7KB
gata
14.03.2010
58.1KB
Ai tu asa ceva langa bloc?
31.03.2009
18.1KB
dl. Gica Malinici - un profesionist. multi au de invatat de la domnia sa.
02.12.2009
29.6KB
alta
15.08.2009
33.7KB
Oferta de profesionist
21.09.2009
60.8KB
botca pe rama claditoare
27.07.2009
43.7KB
pt valy
24.02.2010
22.5KB
Pentru viorel 55,daca pretul comunicat e mare,platiti d/stra puntea,sistemul inertial de frinare,cablurile de frina,roata de manevra,jantele,cauciucurile,echipamentele electrice si de semnalizare,vopseaua,electrozii de sudura si profilele de otel si taxele RAR,iar eu,ca si executant, va iau 500 lei manopera(fara TVA)+ 400 proiectul de omologare si atunci vorbim la ce pret ati ajuns.Un lucru de care nu tineti cont este ca eu fac acest lucru din pasiune,nu din interes material,avind deosebita satisfactie de a arata colegilor de facultate din diferite orase ca un produs al meu umbla prin judetul lor,trimitindu-le pozele.Ar mai fi de adaugat 3 chestii:
-atit tenisii,cit si pantofii de piele sunt ptr.incaltet,doar pretul difera;
-un costum de comanda nu are acelasi pret cu unul de serie sau SH;
-produsele mele au structura de rezistenta ptr. drumurile noastre,respectiv sasiu,iar cele ce va iau ochii sunt table ambutisate,prinse cu popnituri.Ori,vedeti d-stra,tocmai inlocuirea acestor elemente la remorcile frumoase constituie sursa mea de venit,cind acestea vin la reparat ,fiind incrucusate,strimbe,deformate.
Bafta la ieftineala!
16.03.2009
9.7KB
inca una ca este greu cu tehnica asta.Mult mai usor ma descurc cu albinele.Astazi am fost printre ei am facut prin sondaj cu colegul cca 40 de stupi si am constatat ca au adus polen destul de mult pt aceasta vreme .Miere au dar am inceput sa dam si ceva sirop pt stimulare,pacat ca suntem stupari de wichend cand acum trebuie stat cat mai mult printre ei.