Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
pentru a ne imbolnavi total ar trebui sa ne pui si poze cu saramura si borsul rezultate din captura.Pentru a ne imbolnavi total ar trebui sa ne pui si poze cu saramura si borsul rezultate din captura. :hi: Asa arata pe gratar , in folie
06.05.200963.4KB
produsul finit: presa de faguriProdusul finit:
10.04.200828.7KB
eu am scos bucatelele de pastura intregi si le-am pus cu putina miere de salcam. pasturaEu am scos bucatelele de pastura intregi si le-am pus cu putina miere de salcam.
19.05.201031.4KB
a cum sa   un  stupa
15.06.200939KB

 
p16 poze lulachyp16
29.09.200845.4KB
buna ziua, vand centrifuga inox pe 3 rame (890 lei) si 4 rame(1090 lei), cosul este din inox,Buna ziua, vand centrifuga inox pe 3 rame (890 lei) si 4 rame(1090 lei), cosul este din inox, mecanismul este metalic, frana, canea din inox, transport prin curierat in tara 35-40 lei.Pentru comenzi si alte informatii 0723372772
01.12.201244.8KB
p694 ziua ramnicean (sarat)  1 dec. 2009p694
28.01.201046.8KB
cehii au si ei ceva similar (link-ul l-am postat si la pagina foto)

  sistemul me cu rama deCehii au si ei ceva similar (link-ul l-am postat si la pagina foto)
12.01.200953.2KB

 
plasa de tantari o curat iarna prin frecare deasupra unui lighean mare. propolisul cade maruntit inPlasa de tantari o curat iarna prin frecare deasupra unui lighean mare. Propolisul cade maruntit in lighean. Trebuie sa ai manusi in maini. Mai merge probabil si vara dupa ce a stat o perioada plasa in frigider. La temperatura scazuta propolisul e casant. Asa iese un propolis de buna calitate. Toate cele bune.
02.01.200849.3KB
la dl pintilie vasile din zapodeni vaslui poze lulachyla dl Pintilie Vasile din Zapodeni Vaslui
28.12.200849.1KB
doctore,as vrea sa ma convingi ca remorcile stema sunt la fel de solide ca cea ce ti-am eu.daca voiDoctore,as vrea sa ma convingi ca remorcile Stema sunt la fel de solide ca cea ce ti-am construit-o eu.Daca voi lucra si eu numai cu tabla ambutisata si popnituri,remorca v-a tine numai cit tin banii la mine.Nu uita ca toata acesta gama de remorci (frumoase ca si aspect,subrede ca realizare,facute numai ptr transporturi ocazionale de baloti de paie) ajunge intr-un atelier ca al meu,unde i se construieste alt protap si un sasiu adevarat (contracost).Si nu uita ca eu construiesc remorci pentru dimensiunea si capacitatea portanta ce-l intereseaza pe client,la comanda,deci nu fac productie de serie (iar acest lucru implica cheltuieli mai mari).Convinge-ma ca vei face un costum de haine la comanda cu un pret egal sau mai mic decit unul de gata ,din magazin.
31.05.200961.5KB
si asta-i vinduta firma apicolesi asta-i vinduta
10.02.201023.9KB

 
o fam ajutatoare zbor de curatireO fam ajutatoare
24.03.200854.1KB
p5 poze lulachyp5
01.03.200959.2KB
si cam atit               la multi ani orban stefansi cam atit deocamdata LA MULTI ANI TUTUROR!!!!!!!!!!
31.12.200942.3KB
instalatie de vanatoare - hochstand. florinInstalatie de vanatoare - hochstand.
20.12.200779.3KB

 
x foto gorex
26.02.201051.3KB
o poza cu prisaca mea bunao poza cu prisaca mea
01.05.201066.4KB
x cāmpina 2010x
06.02.201050.3KB
si asta are o culoare ff frumoasa luna florilorsi asta are o culoare ff frumoasa
24.05.201084.3KB

 
familii nou infiintate gheorghita constantinFamilii nou infiintate
15.06.201041.2KB
dupa 1 ora de test mai luna iubiriidupa 1 ora de test
31.05.201042.8KB
p2 poze lulachyp2
11.01.200972.4KB
aceasta este poza: rama claditoareAceasta este poza:
20.04.200830.3KB

 
p19 poze lulachyp19
21.04.200934KB
in timpul activ folositi carpele nu duc la o aerisire precara a stupului. eu folosesc podisoare inIn timpul sesozonului activ folositi podisoarele? Carpele nu duc la o aerisire precara a stupului. Eu folosesc podisoare in care am taiat o fereastra de ~ 120 cmp inchisa cu plasa zincata.
14.10.200734.8KB
ieri 7 12 2007 am fost la stupi sa vad daca au iesit la zbor, cand am ajuns la ei am gasit astaieri 7 12 2007 am fost la stupi sa vad daca au iesit la zbor, cand am ajuns la ei am gasit asta
09.12.200788.4KB
pentru cei care nu am putut sa le livrez varojet, anunt ca am adus un lot astept comenzi. varojetPentru cei care nu am putut sa le livrez varojet, anunt ca am adus un lot proaspat.Deci astept comenzi.
19.04.200828KB

 
p9 poze lulachyp9
15.07.200968.7KB
cand nu ai ce kangoo 1,9 tdi a ramas in prima 4x4 ce ziceticand nu ai ce face.......... :rotfl: Renault Kangoo 1,9 TDI 4*4. binenteles a ramas in prima balta.........
27.01.200847KB
este inflorit. cel de la padure are f putine flori. salcam 2009este inflorit. cel de la padure are f putine flori.
10.05.200965KB
interior cabina vind autocamion si pavilion apicolinterior cabina
23.01.201027.3KB

 
manere am de regula pe cuiburi, dar de multe ori, prin inversarea caturilor acestea ajung la caturi.Manere am de regula pe cuiburi, dar de multe ori, prin inversarea caturilor acestea ajung la caturi. Cred ca e bine sa ai manere metalice (vorbesc despre stupii din lemn) pe caturi cat si pe cuiburi. E mai usor sa transporti stupul apicand de manerele primului cat, e mai echilibrat, si sa folosesti manerele de la partea de jos cand il ridici pe platforma masinii. Sa Inteleg ca aveti caturi 1/1 sau multi etajati, pt ca eu am dandant 12 R SI CAT 1/2*2 buc (Eu cand zic ca am stupi de estrudat populati afirm asa:) :dinti:
08.11.200823.3KB
dle general colivia se pune intre rame si reginele sint de ea ii dau drumul rozind ceara de leDle trintoras, In general colivia se pune intre rame si reginele sint satisfacute de ea ii dau drumul rozind ceara de le intrarea coliviei sau consumind serbetul de la intrarea custii,de aceea am intrbat ce colivie ai.Scriu mai tirziu( cind vin de la lucru) daca te intereseaza cum procedez eu (adica toata lumea).
05.06.200923.6KB
dar dupa extractie merge si o friptura ! facuta asa la 'blana dar dupa extractie merge si o friptura ! facuta asa la 'blana "
09.05.200929.8KB
uitati va la botul lui forma  si aspectul  mai mult seamana cu o cartita soareciuitati va la botul lui forma si aspectul mai mult seamana cu o cartita
24.01.201036.5KB

 
am uitat sa va spun ca paulownia este atat de raspandita in craiova ca o gasesti si printre dovadaam uitat sa va spun ca paulownia este atat de raspandita in craiova ca o gasesti si printre blocuri.... iute dovada mariuse, ca tu esti necredinciosul forumului :rotfl:
26.01.201046.2KB
in parcare pe  ninsoare schii si zapadain parcare pe ninsoare
02.03.200929.9KB
foite puse in stupi acum 3 saptamani rameFoite puse in stupi acum 3 saptamani
05.05.200876.3KB
pe comanda orice model de stup dorit si orice obiect de tamplarie folosit in apicultura ( rame,Confectionez pe comanda orice model de stup dorit si orice obiect de tamplarie folosit in apicultura ( rame, hranitoare, podisoare, topitoare solare, etc) Am sa prezint cateva poze cu utima serie de stupi Dadant, mai trebuie putin finisati. Va stau la dispozitie cu orice fel de detalii dotiti. Pretul il negociem in functie de comanda.
26.03.201040KB
InapoiInainte