Pentru a ne imbolnavi total ar trebui sa ne pui si poze cu saramura si borsul rezultate din captura. :hi:
Asa arata pe gratar , in folie
06.05.2009
63.4KB
Produsul finit:
10.04.2008
28.7KB
Eu am scos bucatelele de pastura intregi si le-am pus cu putina miere de salcam.
19.05.2010
31.4KB
a
15.06.2009
39KB
p16
29.09.2008
45.4KB
Buna ziua, vand centrifuga inox pe 3 rame (890 lei) si 4 rame(1090 lei), cosul este din inox, mecanismul este metalic, frana, canea din inox, transport prin curierat in tara 35-40 lei.Pentru comenzi si alte informatii 0723372772
01.12.2012
44.8KB
p694
28.01.2010
46.8KB
Cehii au si ei ceva similar (link-ul l-am postat si la pagina foto)
12.01.2009
53.2KB
Plasa de tantari o curat iarna prin frecare deasupra unui lighean mare. Propolisul cade maruntit in lighean. Trebuie sa ai manusi in maini. Mai merge probabil si vara dupa ce a stat o perioada plasa in frigider.
La temperatura scazuta propolisul e casant.
Asa iese un propolis de buna calitate.
Toate cele bune.
02.01.2008
49.3KB
la dl Pintilie Vasile din Zapodeni Vaslui
28.12.2008
49.1KB
Doctore,as vrea sa ma convingi ca remorcile Stema sunt la fel de solide ca cea ce ti-am construit-o eu.Daca voi lucra si eu numai cu tabla ambutisata si popnituri,remorca v-a tine numai cit tin banii la mine.Nu uita ca toata acesta gama de remorci (frumoase ca si aspect,subrede ca realizare,facute numai ptr transporturi ocazionale de baloti de paie) ajunge intr-un atelier ca al meu,unde i se construieste alt protap si un sasiu adevarat (contracost).Si nu uita ca eu construiesc remorci pentru dimensiunea si capacitatea portanta ce-l intereseaza pe client,la comanda,deci nu fac productie de serie (iar acest lucru implica cheltuieli mai mari).Convinge-ma ca vei face un costum de haine la comanda cu un pret egal sau mai mic decit unul de gata ,din magazin.
31.05.2009
61.5KB
si asta-i vinduta
10.02.2010
23.9KB
O fam ajutatoare
24.03.2008
54.1KB
p5
01.03.2009
59.2KB
si cam atit deocamdata
LA MULTI ANI TUTUROR!!!!!!!!!!
31.12.2009
42.3KB
Instalatie de vanatoare - hochstand.
20.12.2007
79.3KB
x
26.02.2010
51.3KB
o poza cu prisaca mea
01.05.2010
66.4KB
x
06.02.2010
50.3KB
si asta are o culoare ff frumoasa
24.05.2010
84.3KB
Familii nou infiintate
15.06.2010
41.2KB
dupa 1 ora de test
31.05.2010
42.8KB
p2
11.01.2009
72.4KB
Aceasta este poza:
20.04.2008
30.3KB
p19
21.04.2009
34KB
In timpul sesozonului activ folositi podisoarele? Carpele nu duc la o aerisire precara a stupului. Eu folosesc podisoare in care am taiat o fereastra de ~ 120 cmp inchisa cu plasa zincata.
14.10.2007
34.8KB
ieri 7 12 2007 am fost la stupi sa vad daca au iesit la zbor, cand am ajuns la ei am gasit asta
09.12.2007
88.4KB
Pentru cei care nu am putut sa le livrez varojet, anunt ca am adus un lot proaspat.Deci astept comenzi.
19.04.2008
28KB
p9
15.07.2009
68.7KB
cand nu ai ce face.......... :rotfl:
Renault Kangoo 1,9 TDI 4*4.
binenteles a ramas in prima balta.........
27.01.2008
47KB
este inflorit. cel de la padure are f putine flori.
10.05.2009
65KB
interior cabina
23.01.2010
27.3KB
Manere am de regula pe cuiburi, dar de multe ori, prin inversarea caturilor acestea ajung la caturi. Cred ca e bine sa ai manere metalice (vorbesc despre stupii din lemn) pe caturi cat si pe cuiburi.
E mai usor sa transporti stupul apicand de manerele primului cat, e mai echilibrat, si sa folosesti manerele de la partea de jos cand il ridici pe platforma masinii.
Sa Inteleg ca aveti caturi 1/1 sau multi etajati, pt ca eu am dandant 12 R SI CAT 1/2*2 buc
(Eu cand zic ca am stupi de estrudat populati afirm asa:) :dinti:
08.11.2008
23.3KB
Dle trintoras,
In general colivia se pune intre rame si reginele sint satisfacute de ea ii dau drumul rozind ceara de le intrarea coliviei sau consumind serbetul de la intrarea custii,de aceea am intrbat ce colivie ai.Scriu mai tirziu( cind vin de la lucru) daca te intereseaza cum procedez eu (adica toata lumea).
05.06.2009
23.6KB
dar dupa extractie merge si o friptura ! facuta asa la 'blana "
09.05.2009
29.8KB
uitati va la botul lui forma si aspectul mai mult seamana cu o cartita
24.01.2010
36.5KB
am uitat sa va spun ca paulownia este atat de raspandita in craiova ca o gasesti si printre blocuri....
iute dovada mariuse, ca tu esti necredinciosul forumului :rotfl:
26.01.2010
46.2KB
in parcare pe ninsoare
02.03.2009
29.9KB
Foite puse in stupi acum 3 saptamani
05.05.2008
76.3KB
Confectionez pe comanda orice model de stup dorit si orice obiect de tamplarie folosit in apicultura ( rame, hranitoare, podisoare, topitoare solare, etc)
Am sa prezint cateva poze cu utima serie de stupi Dadant, mai trebuie putin finisati.
Va stau la dispozitie cu orice fel de detalii dotiti.
Pretul il negociem in functie de comanda.