Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
ia-ti un pix si hartie sa notezi cum face ciorba de peste, poate nu retii :rotfl:   ;)


   de dataIa-ti un pix si hartie sa notezi cum face ciorba de peste, poate nu retii chichitele... :rotfl: ;) De data asta mi-am notat cum se face o tuica buna , saptamana viitore pun reteta in practica.
05.12.200929KB
rama 3 zbor de curatireRama 3
24.03.200874.4KB
si asta-i vinduta firma apicolesi asta-i vinduta
10.02.201055.9KB
recolta la miere de Recolta la miere de "garrigue" - poliflora, cea mai cautata in sudul Frantei
21.06.201040KB

 
o poza de la dunare stupina meao poza de la dunare
05.05.200852.6KB
isi asteapta repartitia pentru noua locuinta. din stupinaIsi asteapta repartitia pentru noua locuinta.
04.06.200834.9KB
din cate vad aveti numai cutii cu balcon , puteti monta colectoare de polen la aceste cutii ? fundulDin cate vad aveti numai cutii cu balcon , puteti monta colectoare de polen la aceste cutii ? Fundul este antivarooa ? la mine colectoarele nu se pun in fata catului ci toate fundurile sunt antivaroa si au si colectoane de polen "din fabricatie" in ele. doar sertarele trebuie sa le pun cand le pun pe activ. ceva de genul asta
01.01.200942.7KB
ce zici marius ? 
vii la o vanatoare + off road ? florinCe zici Marius ? Vii la o vanatoare + off road ?
29.12.200756.1KB

 
sau evodiasau
31.05.201030.8KB
nu cunosc numele dar strazile sunt mov azi. floriNu cunosc numele dar strazile sunt mov azi.
25.05.200943.1KB
este vorba de varostop al firmei primavet din bulgaria in tara de in combaterea si profilaxiaEste vorba de VAROSTOP al firmei PRIMAVET din Bulgaria comercializat in tara de APINATURA INDICATII: in combaterea si profilaxia varoozelor SUBSTANTA ACTIVA: flumetrin (un piretroid cu inalta actiune acaricida) ACTIUNE: paralizeaza sistemul nervos al parazitilor si contribuie la scaderea rapida a numarului acestora ! S-a demonstrat ca eficienta VAROSTOP atinge 98% in cea de a 35-a zi de tratament ! PREZENTARE: benzi subtiri din lemn, impregnate cu substanta activa, gaurite la un capat pentru a putea fi agatate si coborate intre rame. Fiecare banda contine 3,6 mg de flumetrin. ADMINISTRARE: desigur in functie de puterea familiilor, 1-2 benzi pana la maximum 3-4 benzi (la familiile f. puternice). Benzile se mentin in stup cel putin 35 de zile, dar nu mai mult de 6 saptamani ! Se scot din ambalaj doar inainte de folosire si se agata intre ramele centrale ale familiei de albine. PRET: 14,00 lei cutia cu 10 benzi, pentru aproximativ 3 - 5 familii.
05.10.200829.6KB
detaliu lucrul la fermaDetaliu
24.05.201045.3KB

 
inca una cu detaliu sa revin cu alt model.care este avantajul acestei nu trebuie sa va face-tiInca una cu detaliu supapa-plutitor.O sa revin cu alt model.Care este avantajul acestei metode?????Dvs nu trebuie sa va face-ti probleme de debit.Nu uitati ca in zilele cu canicula albinele consuma mai multa apa si de multe ori adapatorul aprope ca se usuca.Sper sa serveasca aceasta idee. :hi:
24.03.201036.2KB
si vand urgent pavilion cu albinesi
06.11.200839.3KB
simi nu vreau sa te supar dar o sa vezi pe viitor ca era buna si una de cumparat fiinca este usoarasimi nu vreau sa te supar dar o sa vezi pe viitor ca era buna si una de cumparat fiinca este usoara si tot aia treaba o face ca si cea sudata, daca te uiti la preturi de la LEGA o sa vezi centrifuga la 250 euro destul de buna si poate mai buna ca si a ta dar facuta de firma serioasa
16.11.200926.2KB
p22 poze lulachyp22
21.04.200940.5KB

 
p2 poze lulachyp2
20.04.200851.6KB
flori de  romero  in  decembrie (putine  dar  sint) stupi  pt..  pastoralflori de romero in decembrie (putine dar sint)
26.12.200853.9KB
idem orban stefanidem
04.01.201039.6KB
buna incercam sa explic si eu. 
bafta multa! cu ce facem timplaria la stupiBuna seara! Asta incercam sa explic si eu. Bafta multa!
16.01.200811.8KB

 
fc vaslui poze lulachyp10 stupina fc vaslui
11.01.200978.6KB
p4 poze lulachyp4
24.06.200853.5KB
salut cu respect? as avea o intrebare daca se poate,
am gasit un pavilion de vanzare fara acte pesalut cu respect? as avea o intrebare daca se poate, Am gasit un pavilion de vanzare fara acte pe el......nu vreau sa circul cu el in pastoral in alte zone ci doar in sat,deci l-as inscrie la primarie.,in acest sens nu cred ca ar mai trebui omologat si chestii de RAR......Problema este alta,si anume ca de unde il iau eu sunt 175 de km pana la mine in zona,si trebuie sa-l aduc pe drum public tras dupa camion.Si nefind inscris si fara nici un act doveditor de a circula,daca ma opreste politia ce le zic ca e in faza de inmatriculare si eventual le arat contractul de vanzare cumparare? ar fi vreun act de circulatie provizorie fara inatriculare doar cat sa-l aduc pana acasa si pe urma il inscriu pe primarie sau poate sta si nranscris ca de pe un deal pe altul ce inscriere i-ar mai trebui!!!va rog ajutati-ma la aceasta intrbare,sau daca cunoasteti pe cineva care a trecut prin aceeasi situatie cum a rezolvat.va multumesc anticipat,cu stima si respect
05.09.201233.3KB
rame a comanda 35 lei setu,sunt de foarte buna calitate nr meu rame la comandaConfectionez rame a comanda 35 lei setu,sunt de foarte buna calitate nr meu este:0766156594
21.07.201235.9KB

 
e suficient si una,ca nu facem concurs care are mai multe rame.
vezi fagure nou pe o rama deE suficient si una,ca nu facem concurs care are mai multe rame. vezi fagure nou pe o rama veche(piesa de muzeu?de peste 50 de ani.
13.09.200950.1KB
interior cu stupi pe 17 rame cu caturi trei sferturi vind autocamion si pavilion apicolinterior cu stupi pe 17 rame cu caturi trei sferturi
23.01.201038.5KB
fel si la dvs si la toata lumea. in atelierul stupiniimultumesc,la fel si la dvs si la toata lumea.
13.12.200935.3KB
aceasi poza alta pozitie stupii  meiaceasi poza alta pozitie
02.03.200939.6KB

 
eu nu stiam ca nu se poate intra de curios.  dar intr-un fel nu este rau. eu am zis doar ce mi-a zisEu nu stiam ca nu se poate intra de curios. Dar intr-un fel nu este rau. Eu am zis doar ce mi-a zis un prieten stupar. Asa este . Daca este forum, forum sa fie. Importent este sa nu ne certam. Eu pun multe poze, ca sunt convins ca si cei din alte tari doresc sa ne cunoasca. Poate nu inteleg limba, sa se logheze, si atunci nu le pot vedea. La inceput, pentru mine orice poza despre stuparit era o incantare. Nu mi-am dat seama, ca si eu la randul meu pot sa postez, cu atata curaj. Sunt de acord in continuare cu orice propunere, sau regulament. Acest forum va capata noi membri in timp, are o denumire, care fara putina reklama, greu il gasesti. Asadar fiecare membru sa aduca aici noi membri ca si asa nu costa, decat timpul liber.
02.11.200777.3KB
nu a mers prima data sper sa mearga acum cu ce facem timplaria la stupinu a mers prima data sper sa mearga acum
10.12.200740.1KB
neglijenta :uimit: primul meu pastoralneglijenta apicultorului.............. :uimit:
19.04.200839.7KB
alta. se observa planul inclinat catre urdinis pentru accesul usor al albinelor. sa un colector dealta. Se observa planul inclinat catre urdinis pentru accesul usor al albinelor.
20.03.200838.9KB

 
multumesc foarte mult pentru de sita asa am folosit-o cum ati spus despre rama hranitoare nuMultumesc foarte mult pentru raspuns. Rama de sita asa am folosit-o cum ati spus dumneavoastra. Cat despre rama hranitoare nu stiam.Cum arata? Si mai am inca o intrebare. Ce fel de sita recomandati pentru rama? Am tot citit pe aici dar vreau sa-mi spune-ti dumeavoastra. Iata si noua casa, ieri dupaamiaza i-am pus si tabla pe capac.
17.06.201044.2KB
m-am inscris recent pe forum desi il citesc de ceva vreme. sunteti o adevarata familie desi va maiM-am inscris recent pe forum desi il citesc de ceva vreme. Sunteti o adevarata familie desi va mai intepati uneori. Am vazut oameni cu multe calitati si de la care se poate invata. Poate albina ne influenteaza si ne face mai buni. Va felicit pentru cum arata acest forum, va salut si sa ne auzim de bine!
10.02.201037.5KB
mai am. 4x4 ce zicetigata.ajunge.nu mai am.
28.10.200956.6KB
io fost foame orban stefanio fost foame
02.02.201031KB

 
d noua dacie dasterd
07.03.200924.1KB
idem orban stefanidem
30.12.200944.8KB
albinutele mele va multumesc pt gandurile voastre bune si, va transmit un bazait discret si oAlbinutele mele va multumesc pt gandurile voastre bune si, va transmit un bazait discret si o picatra de miere. Cu stima,
28.12.200741.8KB
rezervoare de apa si cum hranesc sectiunea iii  nutritia si albinelorRezervoare de apa si zahar. Uite cum hranesc profesionisti.
16.11.200953.5KB
InapoiInainte