Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
din profil ,greutate relativ +24 de familii se comporta excelent :hi:  :hi: vand remorca 2100 kgconfectionat din profil rectangular ,greutate relativ mica. Remorca +pavilionul +24 de familii se comporta excelent :hi: :hi:
30.01.201053KB
_)_ cu ce electric cu lama/sarma de nichelinaorbanstefan64 _)_
24.01.201055.6KB
ieri am primit felicitare la de aca  si voi ati primit sau e doar pe la noi prin zona? sfinteleIeri am primit felicitare la de ACA si voi ati primit sau e doar pe la noi prin zona?
19.12.200926.7KB
x foto - cristi xx
19.01.200836.7KB

 
primele verificari orban stefanprimele verificari
23.05.201073.9KB
aproape gata mai am blatul si gata orban stefanaproape gata mai am blatul si gata
03.06.201048.5KB
deoarece suntem in plin sezon a veni in sprijinul la licitatie directa (cu directa a pretului laDeoarece suntem in plin sezon pastoral,pentru a veni in sprijinul apicultorilor seriosi,scot la licitatie directa (cu comunicarea directa a pretului la adresa mea de mail (iftimie_mircea@yahoo.com)atasata anunturilor),a tuturor produselor absolut noi,afisate pe acest site(adica remorci,platforme).Nu trebuie decit sa specificati cit oferiti si un numar de telefon ptr.contact.Livrarea direct din Botosani.Vedeti site apicole.3xforum.ro:APICULTURA - ANUNTURI DE MICA PUBLICITATE APICOLA / VANZARI - CUMPARARI AUTO / am la vinzare remorci si platforme.Totul este de vinzare.Si mai avem pe stoc!
27.05.200958.6KB
mai adaug si eu o planta iulisca. :hi:
e intens vizitata de albine plante (imagini)Mai adaug si eu o planta Iulisca. :hi: E intens vizitata de albine
21.01.201054.8KB

 
sa asternem amintiri de la blaj . doamna director icda cristina mateescu si prof. laura gavrilaSa asternem amintiri de la Blaj . Doamna director ICDA Cristina Mateescu si prof. Laura Gavrila
28.03.201029.2KB
la dans cu veteranul orban stefanla dans cu veteranul
07.02.201041.8KB
visinul astazi. zbor de curatireVisinul astazi.
03.04.200848.9KB
inca una orban stefaninca una
22.03.201090.2KB

 
am  revenit dezastre  apicoleam revenit
29.03.200932KB
muntii florinMuntii Tulniciului.
15.01.200820KB
poza pescuitulpoza
03.02.200937.5KB
datimi un numar de fix ca pe ala am minute sau o adresa de mes daca vreti astai baiatu meu mai maredatimi un numar de fix ca pe ala am minute sau o adresa de mes daca vreti astai baiatu meu mai mare care a fost antepat de numa vreo 40 de albine a fost la spital dar tot nui e frica de albine ma ajutat sa iau un roi de pe o creanga anul trecut si ia cazut roiu pe el
12.03.201023.5KB

 
..mai are dl cristi x postat la poze un sistem tot cu banda textila dar are altceva la prindere..mai are dl Cristi X postat la Poze un sistem tot cu banda textila dar are altceva la prindere ..ceva asemanator ca la Eurohonig...
11.11.200716.3KB
foto polenfoto
13.04.200854.2KB
doar un pret enorm. jurnal apicolDoar cartofi. La un pret enorm.
25.09.200952.3KB
in data de 13 aprilie rapita 2009in data de 13 aprilie
20.04.200978.1KB

 
exotic floriExotic
04.07.200981.5KB
si asta e doar o mica parte...in aprilie vom zic, ele plantari pentru urmasisi asta e doar o mica parte...in aprilie vom continua....pentru, cine? pentru ....ei...deocamdata, zic, ele
03.03.201044.4KB
nu am fost la in sensul ca peste ultimul corp sa existe un material etans. eu folosesc folie de amNu am fost la Campina. Etansare in sensul ca peste ultimul corp sa existe un material etans. Eu folosesc folie de polietilena. Am mai spus, stupul functioneaza ca un 'clopot' izoterm la care aerisirea se face numai pe jos.
24.02.200950.9KB
nu am intalnit pana acum astfel de situatii! anul trecut am avut o tentativa de a ouat o albina camNu am intalnit pana acum astfel de situatii! Anul trecut am avut o tentativa de bezmeticire, a ouat o albina cam 2 saptamani, am dat o rama cu oua de la alt stup, au tras botci si a revenit la normal. Asta se intampla in perioada teiului. Acum este mai ciudat! In 10-15 august (nu am notat si nu mai retin data exacta) am gasit un stup pe 12 rame in friguri de roire cu 15-20 botci. Am luat regina cu 5 rame si am dus-o acasa (stupii erau la f.s.). Nu am mai apucat sa schimb regina asta din lipsa de timp, cu toate ca aveam acasa 8 regine selectionate de mine, dar care nu erau imperecheate inca si pana la urma le-am folosit la alti stupi. Intre timp i-am dat 2 faguri artificiali pe care i-a crescut si ouat (l-am stimulat cu miere) si un fagure crescut care a fost si el ouat. Acum este pe 7 rame (una veche am scos-o dupa diafragma si am descapacit-o). A mers destul de bine, avand in vedere ca in stupul de baza s-a dezvoltat pana la 12 rame, si destul de tarziu- in iulie si nu a vrut sa urce pe etaj niciun gram de miere - a vrut sa roiasca! Acesta este stupul cu regina batrana:
10.09.200938.2KB

 
inca targ apicol iasi 2010inca
07.03.201032.6KB
este de ff mare precizie si cu un ac de sticla sperma este injectata in matca. reginele lui tom &Echipamentul este de ff mare precizie si cu un ac de sticla sperma este injectata in matca.
21.06.200931.6KB
standul romaniei pentru care guvernul a platit 50000 de euro. jurnal apicolStandul Romaniei pentru care guvernul a platit 50000 de euro.
23.02.200937.7KB
p23 poze lulachyp23
19.07.200934.7KB

 
gagica spatelui: fenwick-a apimondia  2009 frantaGagica spatelui: Fenwick-a
13.10.200948.2KB
alta targul apicol blaj 2009alta
13.03.200945.8KB
mai practica cineva astfel de hraniri proteice? hrana proteicaMai practica cineva astfel de hraniri proteice?
15.03.201058.2KB
frumoasa expresia ...Frumoasa expresia ..."cand baga in foc"... Atentie: nici pra tare nu e bine sa la agiti. Daca o albina s-a desprins din ghem sa apere stupul inseamna ca ai exagerat. Nu te supara de observatie. Cu stima,
30.12.200755.1KB

 
daca are cineva niste poze cu celule de trantori, botci mi-ar fi de mare folos
o botca de anuldaca are cineva niste poze cu celule de trantori, botci mi-ar fi de mare folos o botca de anul acesta
10.04.201064.6KB
vedeti poza marita,cam asa ar fi modelul cabana apicola (casaVedeti poza marita,cam asa ar fi modelul
11.07.200915.3KB
albinute la urdinis o stupina micaalbinute la urdinis
14.10.200734.3KB
stupina azi poze stupina din bucovinaStupina azi
20.12.200956.9KB

 
p27 poze lulachyp27
23.02.200933KB
centrifuga mea prin care a curs multa miere de-a lungul timpului albinutele melecentrifuga mea prin care a curs multa miere de-a lungul timpului
23.06.200935.8KB
miere jurnal apicolMiere diversificata
17.09.200943.4KB
mereu trebuie cautata cauza principala care a dus la decesul familiei , in cazul de fata in toamnaMereu trebuie cautata cauza principala care a dus la decesul familiei , in cazul de fata in toamna tarziu probabil la ultimul transport sau accidental la ultima revizie regina a fost omorata. Albinele au tras botci dar vremea era tarzie pentru cresterea unei regine. Pt. ca familia a intrat in iarna fara matca consumul a fost excesiv de mare ducand la final. In poza de mai jos fagurele unde au fost botcile :
13.01.200979.9KB
InapoiInainte