Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
inca una bunainca una
14.03.201062.6KB
astazi m-am intalnit cu prietenul meu valter jurnal apicolAstazi m-am intalnit cu prietenul meu Valter
11.03.200948.1KB
atractii las vegas in poze si impresiAtractii
21.01.200943.1KB
p12 poze lulachyp12
11.01.200952.7KB

 
stupii mei pozati de sora mea de la departare sa vorbim despre romania actuala si cea din viitorulstupii mei pozati de sora mea de la departare
22.09.200987.8KB
din nou... cum decurge iernarea in iarna 2009-2010.din nou...
01.03.201032.9KB
idem orban stefanidem
04.01.201040.6KB
oameni buni subiectul devine din ce in ceu mai greu de dezvoltat mai ales ca la mine a sosit valterOameni buni subiectul devine din ce in ceu mai greu de dezvoltat mai ales ca la mine a sosit Valter :
29.11.200942.6KB

 
c targul apicol faget 2009c
21.03.200950.8KB
asa arata ? floare tomnaticaAsa arata ?
19.01.201048.2KB
aztazi evodia orban stefanaztazi evodia
11.02.201048.2KB
vand dispozitiv de marit.este ca o sapca cu o lanterna cu led-uri deasupra iar in dreptul ochilorVand dispozitiv de marit.Este ca o sapca cu o lanterna cu Led-uri deasupra iar in dreptul ochilor are doi suporti pentru montarea lupelor.are in dotare un set de 4 lupe pentru lucrul de la 80mm pina la 620mm in functie de nevoi pot fi schimbate.Pot fi folosite la transvazarea oualor sau vizualizarea infectarii cu varooa. Pretul unui complet este de 85lei si cuprinde sapca ajustabila ce se pune pe cap,4 lupe interschimbabile in functie de distanta si particularitatile de vedere,lampa cu led-uri montata desupra,doua baterii R 3.Sunt din Timisoara si pentru relatii suplimentare sau comenzi ma puteti suna la tel.0722783600,0356418662,0770145934 sau prin mesaj privat.
30.08.200936.7KB

 
super masini tuningSuper Masini
26.03.200917.7KB
meseriasii  :nod: jurnal apicolMeseriasii :nod:
17.03.201053.9KB
astazi am fost la un batran dintr-o comuna vecina care are o stupina cu stupi din stuf. stupi dinAstazi am fost la un batran dintr-o comuna vecina care are o stupina cu stupi din stuf.
08.02.200975.3KB
roi  prins cu  ajutorul  substantei  de  mai  sus.totusi  pt  a  avea  dorite ,stupul  capcanaRoi prins cu ajutorul substantei de mai sus.Totusi pt a avea rezultatele dorite ,stupul capcana drebuie sa fie vechi.
31.05.200959.2KB

 
_)_ iernarea in stup a doua roiuriorbanstefan64 _)_
08.08.200944KB
kiwi bee  - eu trebue sa va multumesc pentru marea observat ca albinele pun propolis in zonele undeKiwi Bee - Eu trebue sa va Multumesc pentru marea bucurie.:hi: Am observat ca albinele pun propolis in zonele unde se pune mana pe rama si in zonele undele se face curent. Pe piata au aparut plase pentru colectat propolis la un pret de : 2,82 € / m Eu am avut un capac pentru transport numai din plasa metalica, a fost acoperit cu propolis in proportie destul de mare, am desfacut plasa de sarma, am facut-o sul si am introdus-o in congelator, dupa o jumatate de ora am frecat-o usor, iar propolisul s-a desprins aproape tot, am repetat operatia si nu a mai propolis. Metoda am vazut-o undeva, nu-mi aduc aminte (trbuie sa iau lecitina), sper ca cei de la care am prezentat metoda cu congelare, sa nu se supere. Am scris mai sus metoda pentru a elimina: -"DACA VREI SA COLECTEZI PROPOLIS CEL MAI BUN ESTE LINOLEUMUL!" :nono:
08.02.201069.1KB
si concurs ....cine a plantat cei mai multi puieti de evodiasi
10.01.201074.6KB
p2 poze lulachyp2
15.07.200961.2KB

 
si pentru ca omul sfinteste locul tot ieri am plantat 65 de puieti de salcam pe ambele laturi lungiSi pentru ca omul sfinteste locul tot ieri am plantat 65 de puieti de salcam pe ambele laturi lungi din 5 in 5 metri. Intre ei voi face un gard viu din gladita sa nu treaca nici un animal(inclusiv omul)
27.04.201050.6KB
facultatea am terminat-o si am ajuns sa dau anunt ca vand stupii, deoarece nu ma mai pot ocupa deFacultatea am terminat-o si am ajuns sa dau anunt ca vand stupii, deoarece nu ma mai pot ocupa de ei.imi este greu sa scriu acest text, dar in viata trebuie sa facem si o cariera. Asadar tot ce a inceput in copilarie ca o joaca cu un roi gasit intr-o scorbura s-a transformat intr-o mare pasiune si asa v-a ramane pentru mine. am ajuns in toti anii astia sa respect albina si munca ei dedicata grupului pentru care isi dau viata. am 22 de ani si la 12 ani am avut primul stup si mai ales primele frustrari legate de intepaturi, dar cu timpul intepaturile nu sunt nimic.toata epicultura am invatat-o de la un apicultor batran si din carti de specialitate. Poate va intrebati in penultima poza de ce stau decat in pantaloni si cu masca, pentru ca nu puteam sa ajung "ciupit"de o albinuta la facultate a 2-a zi. Daca aveti intrebari legate de cresterea albinelor va stau la dispozitie oricand. este un subiect de care mie imi face placere sa vorbesc cu persoane care stiu sa inteleaga.
23.06.200937.3KB
nea vasile nu  fi suparat ca trece si asta dar tot de la noi iar acum ca sa va spulber tristetea vanea vasile nu fi suparat ca trece si asta dar tot de la noi iar acum ca sa va spulber tristetea va invit sa mergem inapoi putin in timp tei 2009
07.01.201053KB
p4 indagra, editia xii ap4
10.11.200733KB

 
la mine acasa in rm, sarat a inflorit migdalul. jurnal apicolLa mine acasa in Rm, Sarat a inflorit migdalul.
25.03.200968.5KB
lucreaza fara sa fie agresive( le place de stapin :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: ) orban stefanharnicutele lucreaza fara sa fie agresive( le place de stapin :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
23.05.201035.8KB
poza 6 orban stefanpoza 6
24.12.200919.4KB
croitor de faguri. radu andrei nastaseCroitor de faguri.
07.04.201062.8KB

 
p10 poze lulachyp10
19.07.200937KB
un viitor bun pt apicultori radu andrei nastaseUn viitor bun pt apicultori
21.02.201017.9KB
si placa cu motorul orban stefansi placa cu motorul
30.12.200939.9KB
gazda - fc_vaslui poze lulachygazda - fc_vaslui
21.04.200990.1KB

 
...si pe frigu asta de -10 grade pe ala micu tot la pielea goala il tineti?

 :rotfl:  vanator si de...si pe frigu asta de -10 grade pe ala micu tot la pielea goala il tineti? :rotfl: :hi Viitor vanator si de ce nu apicultor, sa fie rezistent de mic.
15.01.200832KB
si am luat microbul!. imediat dupa am cautat niste noi de la un stupar care s-a cunosteam dar m-aSi am luat microbul!. Imediat dupa am cautat niste lazi...Erau noi de la un stupar care s-a imbolnavit(nu-l cunosteam dar m-a trimis cineva care stia ca eu caut lazi).Si le facea singur si am o mica problema la ele(rama stas e cu un cm mai lunga)
11.02.201036.9KB
iar lui batranu ii recomand cartea  Iar lui Batranu ii recomand cartea "REGATUL ALBINELOR guvernat de stiinta" de F. BEGNESCU din1915
21.05.200941.4KB
alta de vanzarealta
27.09.200833.5KB

 
ceva este si in ramele din cat... primii mei 4 stupiCeva este si in ramele din cat...
03.06.200940.6KB
sau viitoare jurnal apicolsau asta...locul amplasarilor viitoare
09.02.201060.3KB
cules 16.03.2008 o stupina micacules 16.03.2008
16.03.200836.2KB
inca unainca una
02.02.200820.4KB
InapoiInainte