Colectia de poze apiardeal.3xforum.ro
Total 8272 poze.

InapoiInainte

 
de stupi ro  1. 2.       cont 3.    	 de                                           17  lei
2.corpS.C.FABRICA DE STUPI S.R.L. C.I.F. RO 17739920 CONT 1. RO98RBZR0000060006733727 CONT 2. RO27DAFB100400094747RO01 CONT 3. RO08BRDE100SV15582461000 NEHOIU-BUZAU LISTA DE PRETURI 1.SOCLU 17 lei 2.CORP STAS 27 lei 3.CORP M.E. 25 lei 4.CORP CAT 21 lei 5.PODISOR 10 lei 6.DIAFRAGMA 10 lei 7.CAPAC 20 lei 8.HRANITOR 5 lei 9.RAME TEI 25 lei/pachet 25 buc. 10.RAME BRAD 20 lei/pachet 25 buc. 11.STUP 17 RAME 140 lei 12.STUP 22 RAME 170 lei 13.RAMA DE TEI BATUTA CU CAPSE 1,2lei 14.RAMA DE TEI BATUTA SI INSARMATA CU SARMA DE INOX 1,7 lei 15. ROINITA 6 RAME 70 lei 16.SITA TRANSPORT 18 lei 17.FUND ANTIVAROA 25 lei 18.STUP PAVILION 100 lei PRETURILE NU INCLUD T.V.A. IAR TRANSPORTUL ESTE INCLUS IN PRET. MARFA SE VA LIVRA LA MAXIM 7 ZILE DE LA COMANDA IAR PLATA SE FACE INTEGRAL LA LIVRARE. ONETZ DAN TEL/FAX. O238/555574 0727854088,0744266786 E-mail: Site:
16.06.200852.9KB
capse orban stefancapse
23.01.201037.3KB
evodia orban stefanevodia
07.03.201057.4KB
frumos ! jurnal apicolFrumos !
01.02.201039.7KB

 
ma adresez voua celor din ardeal mai ales.poate auziti de un pui de ciobanesc carpatin sau stiu careMa adresez voua celor din Ardeal mai ales.Poate auziti undeva,candva de un pui de ciobanesc carpatin sau mioritic.Nu stiu care este deosebirea dar doresc un paznic nou la stupina.Cel batran a inceput sa dea semne de oboseala.Ma multumesc si cu o informatie legata de pret. multumesc Ai unul de la mine
19.11.200738.5KB
mancare avea...da nu a mai apucat sa o sa spun....o avea la mine in sa bag mancarea de el jurnalmancare avea...da nu a mai apucat sa o manance...uitasem sa spun....o avea la mine in bidon.....pana sa bag mancarea de completare, el murise............neseriosul
06.02.201035KB
domnilor, si acum sa trecem de la fapte la strang roadele cu spritz de protofil. stupina mea dinDomnilor, si acum sa trecem de la fapte la urmari. Acum strang roadele 'parfumarilor' cu spritz de protofil.
13.05.201065.4KB
totusi  in ziua de azi zagalna este din plastic si nu din lemn. jurnal apicolTotusi in ziua de azi zagalna este din plastic si nu din lemn.
20.04.200947.2KB

 
astazi zbor foarte de incoltit a inceput    hai zbor de curatireAstazi zbor foarte bun(primul).Semne de primavara.Au incoltit crocusii,laleaua Turkenistanka,muscarii.Cartita a inceput activitatea. HAI PRIMAVARA...
21.01.200860.9KB
am inceput lucrul si la verticali pe 10 rame.inca nu m-am hotarat cu ce rame sa fac magaziile. micaam inceput lucrul si la verticali pe 10 rame.inca nu m-am hotarat cu ce rame sa fac magaziile.
22.11.200931KB
p76 poze lulachyp76
12.10.200849.9KB
poze cu apis cerana, dar şi o floare foarte nu ştiu cum se dar o albinele. foto gorepoze cu apis cerana, dar şi o floare foarte frumoasă, nu ştiu cum se cheamă, dar o vizitează albinele.
12.05.200963.2KB

 
cosnita poze tirg alba iulia 2008cosnita
01.04.200832.4KB
si inca una... stupina mea dinsi inca una...
11.04.200877.6KB
toata e de poveste - si iarna, si vara,  peisajul e deosebit; locul? jurnal apicolToata proprietatea e de poveste - si iarna, si vara, peisajul e deosebit; recunoasteti locul?
07.02.201043.9KB
bee-lover ai putere sa te uiti in ochi mei  eu zic ca si posturile au fost citite de multi si multibee-lover ai putere sa te uiti in ochi mei Eu zic ca si posturile dumneavoastra au fost citite de multi si multi le-au gasit interesante Stii ce-mi pare rau? ca am renuntat la postul de MODERATOR pe care mi l-ai dat sa te ajut.De maximus iti mai aduci aminte?El stie tot ce spun eu ca e adevARAT
11.06.200965.4KB

 
p18 prigoriip18
14.08.200923.8KB
nu pot sa inchid fara sa amintesc ca azi am avut de invatat de la cei mai buni in crestereaNu pot sa inchid calculatorul fara sa amintesc ca azi am avut de invatat de la cei mai buni in cresterea albinelor si in procesare .
07.02.201030.1KB
alta poze tirg alba iulia 2008alta
27.03.200855.7KB
x foto gorex
21.03.201033.7KB

 
eri 3 feb am avut parte si de putina  lapovita. jurnal apicoleri 3 feb am avut parte si de putina lapovita.
04.02.200955.9KB
sper sa va placa pozele mele stupii  meisper sa va placa pozele mele
20.04.200971KB
bzzzzzzzzz tuningbzzzzzzzzz
28.03.200927.8KB
p11 poze lulachyp11
29.09.200855.4KB

 
a numaia
28.08.200940.4KB
poza vand stupi poliuretan 180 ronPoza
12.06.201029.6KB
salcamul este la inceput si arata excelent , dumnezeu sa ne dea timp bun si mierea ve curge dinSalcamul este la inceput si arata excelent , Dumnezeu sa ne dea timp bun si mierea ve curge din belsug.
27.05.201063.6KB
pentru ca ai vrut sa spui 3 cm (corpul) si 2 cm cafea. ;) cam ganditor dar merge. model de stupPentru Valy: Cred ca ai vrut sa spui 3 cm (corpul) si 2 cm capacul DA. lA CAFEA. ;) Cam ganditor dar merge.
31.10.200833.4KB

 
u cum sa   un  stupu
15.06.200927.6KB
gladita (gladitsia  inainte de a se citi acest topic e bine sa se revada  cele scrise la topicul „ceGladita (Gladitsia Triachantos) Inainte de a se citi acest topic e bine sa se revada cele scrise la topicul „Ce copac poate sa fie?”, tot de la sectiunea „Arbori meliferi”, unde sunt spuse lucruri interesante despre aceasta planta. Specia Gleditsia a luat numele dupa un botanist german (Gottlieb Gleditsch, director la Gradina botanica din Berlin, mort in 1786). Cuprinde cca 15 specii originare din America de Nord, de Sud sau din Asia. In Europa cea mai raspandita specie este Gladitsia Triachantos In romana se mai numeste Platica, Roscovar, Roscov-salbatic, Tecar. In engleza se numeste Honey Locust, dar numele nu-i vine de la potentiaul melifer ci de la fructele (pastai) care contin o pulpa dulce si comestibila, folosita in scop alimentar de indienii americani si nu numai. Se mai numeste Sweet- locust (salcam dulce) sau Thorny- locust (salcam spinos). In franceza se numeste Févier d'Amérique sau févier épineux, Carouge à miel sau Épine du Christ (spinul lui Hristos). In germana se numeste Amerikanische Gleditschie sau Lederhülsenbaum (copacul cu pastai ca pielea) sau Falscher Christusdorn (falsul spin al lui Hristos). (Christusdorn in germana i se spune unei plante de apartament, Euphorbia milii, originara din Madagascar.) In spaniola se numeste Acacia de tres espinas (salcamul de trei spini) sau Acacia Negra. In italiana - Spino di Giuda (Spinul lui Iuda). Specii din genul Gladitsia: Gleditsia amorphoides, Févier d'Argentine, (Griseb.) Taubert · Gleditsia aquatica, Originaire du sud-est des États-Unis, en zone humide ou marécageuse (Texas, Floride, Caroline du Nord). Hauteur 15 - 18 m. Marshall · Gleditsia australis F. B. Forbes & Hemsley · Gleditsia caspica, Févier de la Caspienne : Originaire de l'Iran ( nord), Azerbaïdjan, Caucase, Géorgie. Hauteur 10 - 12 m. feuilles pennées à folioles coriace, ovales légèrement crénelés. Gousses vrillées, Desf. · Gleditsia delavayi, Févier de Delavay : Originaire de Chine (sud-ouest). Hauteur 10 m, très longues épines ( 20 cm), Franchet · Gleditsia fera, Originaire de Chine ( Sud), (Lour.) Merr. · Gleditsia ferox Desf. · Gleditsia horrida, utilisé dans la pharmacopée asiatique (zao jia), Makio · Gleditsia japonica Miq. · Gleditsia koraiensis · Gleditsia macracantha Desf. · Gleditsia microphylla Isely · Gleditsia rolfei, Asie Taïwan, Vidal · Gleditsia sinensis, synonyme Gleditschia xylocarpa: ou Févier de Chine: Hauteur 15 - 20 m. Feuille mat d'un vert jaunâtre. Fortement épineux. Utilisé dans la pharmacopée asiatique (zao jia ci), Lam. · Gleditsia triacanthos, Févier d'Amérique, L. VARIETATI de Gleditsia Triacanthos: · Gleditsia triacanthos var. brachycarpos Michx. · Gleditsia triacanthos var. bujotii (Neumann)Rehder · Gleditsia triacanthos var. horrida Aiton · Gleditsia triacanthos var. inermis (L.)Castigl. (fara spini) · Gleditsia triacanthos var. laevis Koch · Gleditsia triacanthos var. macrocarpos Michx. · Gleditsia triacanthos var. nana Henry (pitica) · Gleditsia triacanthos var. polysperma Aiton Arbore de Gladita
05.02.201012.7KB
p10 poze lulachyp10
28.12.200853.5KB
si alta: gheorghita constantinSi alta:
17.04.201064.9KB

 
borcanul cu miere este sfant in stupina sfaturi ce ar fi bine de urmat pentruBorcanul cu miere este sfant in stupina
13.01.200847.8KB
itp 2014. rca valabil. fiscal pe loc. 
se tracteaza legal cu orice auto. remorca     490kgITP 2014. Rca valabil. Fiscal pe loc. Se tracteaza legal cu orice auto.
08.01.201353.8KB
izgonitor suedia 2003...Foloseau izgonitor
27.10.20074.9KB
alta stupina meaalta
05.05.200832.3KB

 
"Pusca si cureaua lata" Ce mertan aveam odata!
09.10.200926.3KB
p15 poze lulachyp15
01.03.200941.3KB
a vand rame brad 0.8 rona
14.12.200924.8KB
da  :d   ;) vanatoareaDa :D ;)
17.06.200936.9KB
InapoiInainte